Палачинки с праскови и канела

Pancakes

Hera.bg

Инна Георгиева
Бързам да направя допълнението, че това не са палачинките, които най-често хапваме в европейската кухня, а по-скоро американските pancake. Освен свежи парченца праскова добавих и канела.
Залях ги с малинов домашен сироп. Вкусът се получи чудесен, а семейството ги хареса много.
Продукти:
300 гр брашно
3 праскови - 470 гр.
300 мл мляко
2 яйца
3 к.л бакпулвер - 5 гр
1 к.л канела
1 с.л захар
3 с.л олио
1 ванилия
щипка сол

Прасковите обелваме и нарязваме на кубчета.

Млякото и яйцата разбиваме добре със захарта. В брашното разбъркваме бакпулвера и ги добавяме лъжица по лъжица към течната смес. Аз използвах миксер, но с повече старание се получава и на ръка. Добавя щипка сол, олио, канелата и ванилията и нарязаните праскови. Разбъркваме добре 1-2 минути и оставяме сместа за 20 минути.

В тиган с незалепващо покритие изсипваме малко от сместа (с малко черпаче). Ако тиганът ни е по широк може да събираме и по две палачинки. Когато обърнем палачинката от едната страна намазваме с масло. Готовите палачинки нареждаме по 4-5 броя една върху друга, поливаме със сироп (мед, сладко, пудра захар) и си отрязваме като парченце тортичка докaто още са топли.

Tази статия е достъпна в интернет на адрес: www.hera.bg/s.php?n=1635