
![]() |
Включваме фурната на 200 градуса.
В купата с пресятото брашно добавяме содата, солта, захарта и какаото, кокосовите стърготини/ орехите. Разбъркваме със суха лъжица.
В чашата вода сипваме оцета. Добавяме към сухите съставки, следва олиото.
Разбъркваме енергично до пълно смесване на съставките. Трябва да имаме лепкава смес, която лесно се изсипва.
Намазняваме тавичка и слагаме малко брашно да покрие дъното и стените или ползваме силиконова или друга форма за сладкиши, изсипваме сместа.
Печем 45 минути, като накрая проверяваме с клечка, дали е готов. Оставяме напълно да изстине и посипваме с пудра захар, по желание.Tази статия е достъпна в интернет на адрес: www.hera.bg/s.php?n=2813