Това предястие от тиквички може да бъде и леко основно ястие в топлите летни дни. Ефектно е и носи изискано настроение, а не отнема повече от 15-20 минути.
Продукти:
2 средно големи тиквички
Пакетче крем сирене
Клонче мащерка/копър
100 гр пушена сьомга
Лимон/лайм
Кора от лимон/лайм за поръсване
Зехтин, сол, пипер
Приготовление
Тиквичките се нарязват на тънки ленти с белачката за краставици. Подправят се със сол, черен пипер и капки зехтин. Пекат се на оребрения тиган, по 30 сек на страна, за да останат хрупкави. Изберете малки или най-много средни тиквички, за да няма семки в сърцевината.
Крем сиренето се подправя с накълцаната на ситно мащерка /или копър/, черен пипер и няколко капки лайм.
При липса на лайм можете и лимон да ползвате, но лаймът дава екзотична свежест на ястието.
Сьомгата се нарязва на тънки лентички с ширината на тиквичките, по магазините продават и нарязана за по-лбързо. Взема се лента тиквичка, намазва се с крем сиренето и отгоре се поставя лента от сьомгата. Завива се на рулце.
Готовите рулца се поръсват с лайм кора и черен пипер по желание.
Предястието да се сервира охладено.
