Аксесоарите за коса на пролет 2010 – завръщане към детството

Hera.bg

Маргарита Николаева
По всичко личи дизайнери тази пролет са обхванати от носталгия към детството Повечето от тях ни предлагат бонбонени цветове, рокли в инфантилни кройки и не на последно място позабравените от невръстните ни години аксесоари за коса.

Панделките
Този изпаднал в немилост от няколко десетилетия аксесоар се завръща триумфално във всичките си разновидности – от пищните и ярки кордели в колекцията на Бетси Джонсън до скромните ученически панделки, които ни предлага Шанел. А спомняте ли вързаните на фльонга ленти, които носеха нахаканите какички през 80-те? Те са отново актуални, а вдъхновение по темата можете да почерпите от пролетната колекция на Марк Джейкъбс.

Фибичките
Цветни и пластмасови или изискани бижута, обсипани със скъпоценности – това са двете крайности, между които се люшкат тенденциите за този мил, детски аксесоар през идната пролет.


Венчета и диадеми
Сигурно си спомняте венчетата от маргаритки, които като малки момиченца, закичвахме в косите си. Същото едновременно детско и самодивско очарование се носи и от изработените като цветя в нежни пастелни тонове венчета на Диана фон Фюрстенберг.

Малко по-строги, но все пак със стаена детска закачка са диадемите, които видяхме в колекцията на Ив Сен Лоран. Особено, ако са в комбинация с плетени обици-ягодки или други носещи носталгията на детството аксесоари


Tази статия е достъпна в интернет на адрес: www.hera.bg/s.php?n=484