
"Мъжът рядко цени както трябва жената..."
из "Синът на вълка" на Джак Лондон
Джак Лондон
"Мъжът рядко цени както трябва жената, поне докато не се е лишил от нея. Той не си дава сметка за недоловимата топлина, излъчвана от женския пол, докато е обкръжен от нея; обаче отнемат ли му я, започва да усеща все по-голяма празнота в съществуването си и да изпитва някакъв смътен глад за нещо тъй неопределено, че не може да каже какво е то."
"Синът на вълка"
превод: Сидер Флорин,
Tази статия е достъпна в интернет на адрес: www.hera.bg/s.php?n=5558