Волтер: "Моите права свършват там, където започват правата на другите."

Който не обича свободата и истината, може да стане могъщ човек, но велик — никога.

Който е добър само за себе си, не е добър за никого.

Колкото по-напред отива разумът, толкова по-силно скърца със зъби фанатизмът.

Моите права свършват там, където започват правата на другите.

На живите дължим уважението, на отишлите си от този свят – истината!

Не съм съгласен с това, което казваш, но докато съм жив ще защитавам правото ти да го казваш.

Ние трябва да бъдем щастливи – заради всички бедствия, които не са ни постигнали.

Ревността е изкуството да причиняваш на себе си по-голямо зло, отколкото на другите.

Трудът избавя човека от трите най-големи злини: скуката, порока и нуждата.

Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези, които нямат разум.

Човек е свободен в момента, в който пожелае да бъде.

Никой проблем не може да устои на атаките на постоянното мислене.

С книгите трябва да се постъпва като с хората – да си изберете няколко приятели, а за останалите да не ви е грижа.

Опасно е да си прав, когато правителството греши.

Не можем да желаем това, за което не знаем.

Страхът следва престъплението и е неговото наказание.

Търсещият щастие е като пияния, който не може да улучи пътя към дома си, но знае, че има дом.

Очите на читателя са по-строги съдии от ушите на слушателя.

Дошли сме в глупав и зъл свят, и такъв ще го оставим.

Tази статия е достъпна в интернет на адрес: www.hera.bg/s.php?n=5704