
![]() |
„Артистът няма време да слуша критиците. Ония, които искат да бъдат писатели, четат рецензиите, а ония, които искат да пишат, нямат време да ги четат.”
„Ако не те е срам от себе си от време на време, значи не си честен.”
„Правилно са поставили любовта в книгите. Вероятно тя не може да живее никъде другаде.“
„Повечето хора са малко по-добри, отколкото обстоятелствата им позволяват.”
„Няма такова нещо като "беше" – има само "е". Ако "беше" съществуваше, нямаше да има скръб и печал.”
„Моята идея е, че никой човек не е изцяло лош или изцяло добър. Всеки се опитва да бъде по-добър, отколкото е, и в крайна сметка успява.”
„Мечтите имат само по един собственик. Затова мечтателите са самотни.”
„Винаги мечтайте и се целете по-високо, отколкото знаете, че можете. Не се задоволявайте само с това да бъдете по-добри от съвременниците или предшествениците си. Опитвайте се да бъдете по-добри от самите себе си.”
„Отказвам да приема края на човечеството. Лесно е да се каже, че човек е безсмъртен, защото ще издържи. Когато последният гонг на съдбата удари, когато последната скала се счупи, в последната червена, смъртна вечер, ще се чуе неуморим глас, който ще говори. Аз вярвам, че човекът не само ще издържи. Той ще победи. Не само защото има глас, който винаги ще издържи, но и защото има душа, способна на саможертва, състрадание и сила.”
„Не се страхувайте. Никога не се страхувайте да се изкажете в полза на честта, истината, състраданието и срещу несправедливостта, лъжата и алчността. Ако вие, не само в тази стая, но и в хиляди подобни стаи, го направите, не като клас и класове, а като индивудуалностти, мъже и жени, ще промените света.”Tази статия е достъпна в интернет на адрес: www.hera.bg/s.php?n=6075