Лятото не е просто название на сезон. То е страст, виталност, състояние на духа. Все по-често се отплесваме в мечтания за морето, плажовете, топлите нощи, които пробуждат в нас желание за промяна: на нещичко във външния ни вид, в ритъма ни на живот, в нашия дом. Защото лятото вече е на прага ни!
Морска романтика
С наближаването на лятото копнежът ни по морето става все по-силен. Донякъде можем да го удовлетворим със създаването на крайбрежна атмосфера у дома. А тя се постига с комбинация от синьо, бяло и малко слънчево жълто за акцент. Задължителен елемент са мидичките, пясъкът и рапаните, събрани предвидливо от миналата година, а ако имате – и малко морски звезди за разкош. Тази гама е най-подходяща за спалнята, защото синият и белият цвят действат успокояващо.
Горещият континент
Интериорът в стил Африка не винаги означава множество дървени статуетки и други етно аксесоари. Истинската тайна за създаването му се крие в подбора на цветовете. Дамаските и стените в оранжево или теракота, тъмното дърво излъчват истинска екваториална жега, а абажурът, сервизите и възглавнички с цвят на слонова кост внасят нужната прохлада. В пясъчна гама може да бъде покривката, а на масата нека винаги има купа с екзотични плодове.
Цветна полянка у дома
Подтиснатото настроение през студените дни се дължи не само на недостига на слънчева светлина, но и на безжизнената атмосфера, която ни заобикаля. Как да промените това? Замислете се кои багри и форми сред природата ви зареждат с най-много енергия. Вероятно това са сочната трева, на която контрастират бели маргаритки, бистрото синьо небе, жълтите полета с рапица, ярките макове. Може да пренесете всичко това у дома, и то без кардинални промени. Тази задача биха свършили свежите карирани завивки за спалнята или цветните декоративни възглавнички пръснати по дивана в дневната. Но най-много можете да развихрите летните си фантазии в кухнята. Ще имате истинска горска полянка, ако се снабдите с тревисто зелена покривка и бял порцеланов сервиз изпъстрен с макове, маргаритки или горски ягоди. Допълнете с цветни чашки
Кафе на балкона
Какво по-хубаво от това да започнем деня си на въздух с чаша кафе в ръка. Това е възможно дори и да живеем в апартамент. Само трябва да префасонираме балкона на лятна градина – с леки ратанови мебели, много декоративни растения и защо не плажен чадър. Единственото условие е изгледът да бъде не към някоя претоварена и прашна улица.
В импровизираната градина може да се оттеглите и привечер с коктейл в ръка. В този случаи не забравяйте и да запалите няколко свещи – те ще внесат нужната доза романтика и загадъчност в лятната нощ.