Когато той си отиде. 6 грешки, които допускаме

Hera.bg

Мая Петрова
Раздялата с любимия човек не е нещо, което преживяваме ей така с щракване на пръсти. Особено при една дълга връзка, оказвайки се внезапно сами, често изпадаме в паника, започваме да правим неща, които не са ни присъщи, потъваме в депресия. Сякаш не можем да продължим живота си в правилната посока, без да преминем през един период, който бихме могли и да пропуснем.
В повечето случаи правим неща, за които после съжаляваме. Почти всяка от нас, озовала се сама в даден момент, прибягва към тези действия. И в голям процент от случаите, те не ни помагат да се избавим от мъката. Заблуждавайки се, че така се “лекуваме”, всъщност правим грешка след грешка.

Грешка номер 1 - Да разчистим
Изхвърляне на всичко, което ни е свързвало- снимки, картички, предмети, подарени от любимия ни човек. Казано по друг начин- опитваме се да унищожим всички спомени от него.
Не помага. Какво постигаш, когато се опитваш да изтриеш миналото? Да се научиш да живееш с него е по-разумният вариант. И без друго няма как да унищожиш мислите за Него, които още кръстосват главата ти, нали?

Грешка номер 2 – Похапване
Това е типично женският вариант да се избавим от депресията и... да се вкараме в нова такава. Да отидем до най-близкия хипермаркет, да изкупим всички сладкиши и да се тъпчем до безобразие, със сигурност няма да подслади вгорчения ни вече живот. Най- много след месец да се чудим как да съберем пари да си купим бягаща пътечка. Храната просто няма как да спаси положението. Тя само може да го влоши.

Грешка номер 3 - Алкохол
Това е сякаш по-мъжкият вариант да забравиш за любовните си неволи, но не малко жени също прибягват до него. Да пиеш до сутринта в опити да забравиш случилото се и да спиш до мрак след това, да те боли глава, да закъсняваш за работа. Или пък да му звъните посред нощ, търсейки съжалението му. Грозна картинка! Резултатът от всичко това може да е само отрицателен. В най- добрия случай ще си навлечете едно мъмрене и ще изгубите доверието на шефа си. Но нищо чудно и да останете без работа. И сега вече ще сте не само зарязани, но и без доходи.

Грешка номер 4 - Смяна на прическата
Това май почти всяка от нас го е правила. Но в такива моменти, в които все още не сме си опразнили ума от ужаса, който сме изживели, едва ли е много подходящо да бързаме със смяна на имиджа. Защото положението може да стане още по-тежко и да останете не само зарязани, ами и да ви намалеят шансовете вие да отрежете някой. Вземете се в ръце! Нима като се подстрижете ще орежете и онази част от мозъка ви, която не спира да се блъска в Него?

Грешка номер 5 - Нова връзка
Необмислен вариант. Не се опитвайте да измислите любовта. Тя ще дойде сама, точно когато най-малко я очаквате. Ако сега изберете да потеглите към някой нощен клуб и си “хванете” първия, който ви се изпречи на пътя, допускате да си навлечете двойно по-големи проблеми. Едва ли искате сега вие да разбивате нечие сърце или пък да отмъщавате на някой, който дори си няма на идея какво ви се случва.

Грешка номер 6 - Смяна на местоживеенето
Твърде крайно решение. Нима мислите, че ако промените адреса си, ще заживеете нов живот? Новият живот е само и единствено в мислите ви. Оставете го него да се лута из собствената си заблуда и си купете нов фотьойл, например, но не и нов апартамент. Само ще си усложните живота още повече.

Варианти да избягаш много, но от какво? От това, което е вътре в нас, никой не може да избяга. Всякакви псевдозамествания и бягства ще ви отдалечи от вас самата, но не и от онзи образ, закотвил се в съзнанието ви. А това никога не помага. Помага само смелостта да приемеш истината и риска да останеш сам. Всъщност така не рискуваш нищо…Оставяш нещата на времето - то определено си знае работата.

Tази статия е достъпна в интернет на адрес: www.hera.bg/s.php?n=1971