Здравейте, Hera.bg!
Здравей, Цвети!
Макар и на края на поста реших да се включа с една рецепта, която знам от брат си. Той е веган от почти 6 години и смея да кажа, че смело експериментира в кухнята. Аз пък съм вегетарианка от 5 години. Тази година за пръв път реших да спазя коледния пост. Честно казано очаквах да е по-страшно, но не. Чувствам се идеално.
Рецептата, с която искам да помогна на Цвети е доста лесна, приятна и по-различна, бих казала. В нея сосът е основният герой. Приготвих (и снимах):
Сандвич със сос от авокадо и босилек.
Продукти:
2 броя авокадо, по възможност да са добре узрели и меки
100 гр. смлени орехи
Сокът на половин лимон
Босилек
Чесън на прах или 2-3 скилидки
Черен пипер
Сол
Зехтин
Приготвяне:
Авокадото се смачква много добре или се пасира.
Към него се добавят смлените орехови ядки и всички останали изброени съставки.
Разбърква се добре.
Винаги, когато съм яла сандвич с този (за мен прекрасен) сос, го сервираме с резенче домат.
Така го приготвих и за Цвети. Намазах на пълнозърнест хляб и …. Снимах!
На външен вид не е нищо особено, но босилекът в комбинация с орехите придават много приятен вкус.
Предлагам на Цвети рецептата за лека следобедна закуска.
И Цвети – Успех, не остана!
На Hera.bg пожелавам много читатели. Лично аз харесвам сайта Ви и в свободното си време го посещавам.
Пожелавам весело посрещане на предстоящите празници. Бъдете всички здрави, щастливи и се наслаждавайте на живота.
Поздрави!
Деница
Благодарим на всички участници, които участваха. На 26 декември 2013 г. конкурсът приключи.