Привет! Казвам се Камелия и живея в Бургас. Имам две дъщери , на 5 и на 7 години и обичам в събота вечер да ги изненадвам с някои интересни хрумвания.
От Краснодар ( това е голям пазар в Бургас ) намерих пресен лапад и реших да си приготвя нещо по- скоро за мен. Останалите от семейството не си падат.
Като разбрах за конкурса, още повече се вдъхнових и реших да участвам и аз с
мини пици с лапад. В тавичка направих мини пици асорти с плънка по избор за всеки, децата дори си правиха техните, а за мен направих тази.
Моята пица е една, затова и пропорциите са повече ориентировъчни. Но да кажем за три пици с диаметър 10 см. Тестото ми е най- обикновено, с мая, едно яйце и зехтин, предпочитам аз да го меся, когато имам време. Втасва за 20 минути във фурна на 50 градуса, а през това време приготвям плънката. Като се удвои обемът, премесвам за кратко и оформям мини пиците.
Продукти:
За плънката:
300 гр лапад
2 сварени яйца
Пресен джоджен
Около 100 гр гъби
200- 260 гр кашкавал
50 гр горчица на зърна
Суха чубрица, две три щипки
Приготвям мини пиците така:
Нарязвам гъбите и яйцата на дребно.
Задушавам нарязания на дребно лапад в малко зехтин за около 5 минути, колкото да спадне обемът му.
Изключвам котлона. Включвам фурната на 180 градуса.
Добавям към лапада гъбите и яйцата, джоджена, посолявам и разбърквам.
Захлупвам и отстранявам от котлона.
Оформям пиците и нареждам плънката.
Като се позапекат и слагам отгоре настъргания кашкавал.
Когато той се поразтопи, поръсвам с чубрица.
Накрая, но това си е мой вкус, сложих и горчицата на зърна.
Хванат ли загар – готови са за сервиране и унищожаване.
Много вкусни ми станаха, много ги харесах.
Поздрави от мен и семейството, Камелия:)
Благодарим на всички, които участваха. На 20 април 2014 г. конкурсът приключи.