Начало
Здраве и Красота
Кариера
Моят дом
Двама+
Кулинария
Време за мен
Регистрация       e-mail:       парола:      

Мит или истина? Суеверия около Хелоуин


Хелоуинската нощ води със себе си много легенди и поверия.

Дали са истина, кой знае? Ако сте любопитни, можете да изпробвате някои от най-интересните, събрани от близо и далеч:



Наблюдавайки пламъка на горяща свещ през нощта на Хелоуин, можеш да надникнеш в бъдещето.

Момичетата, които през нощта отидат с фенера до поток или река, могат да видят образа на бъдещия си съпруг в отражението.

Вярва се, че ако човек запали нова оранжева свещ и я остави да гори до другата сутрин, той ще бъде дарен с много късмет.

Ако пламъкът на свещта изведнъж стане син, наоколо има дух.

Винаги трябва да се палят нови свещи на Хелоуин. В противен случай може да си навлечете лош късмет и да започнат да се случват странни неща.

Човек, роден на Хелоуин, може да вижда и да говори с духовете.
В Англия, Ирландия и Япония, се счита за лош късмет, ако бяла котка ти мине пътя, а черната котка е символ на добър късмет.


Първи ще се ожени този, който първи отхапе от ябълката.

Смятало се е, че вещиците се страхуват от коне, затова са яхнали метли. Затова на Хелоуин се поставя подкова на вратата, която да ги плаши и да не влизат в къщата.

Ако застанеш на кръстопът във вечерта на Хелоуин и се вслушаш в гласа на вятъра, ще чуеш най-важните неща, които ще те сполетят през следващите 12 месеца.

Ако на Хелоуин си сложиш дрехите наобратно и започнеш да вършиш назад, ще срещнеш вещица.

Сложете стрък от розмарин и монета под възглавницата си и ще сънувате бъдещия си съпруг.

Ако видиш паяк в нощта на Хелоуин, това може да е духът на починал любим човек, който те наблюдава.

И не се страхувайте от злите духове във вечерта на Хелоуин. Достатъчно е да обиколите къщата 3 пъти по часовниковата стрелка и обратно, преди изгрев слънце, за да ги държите далече от дома си.



Коментари
2015-04-07 #32
Мария
Никой не ви кара да празнувате този празник, Владо
2014-10-29 #31
Невена
Аз съм родена на Хелоин, но не съм виждала духове. Странно
2014-10-29 #30
weri
Да и аз се чуда, защо ни натрисат Християнсвото! Не е българско. Българско е баба Марта.
2014-10-28 #29
Владо
Защо се опитват да ни натресат този празник-Хелуин? Той е американски,не е български! Ако в Америка пръднат,ние сигурно ще се насерем! Извинете за лошия език,но е така!
2014-10-18 #28
Halloween fan
Суперррррррррррррррр и аз обожавам Хелоуин но един път свещта ми стана синя (пламъкът) и чух нещо но не направих нищо престорих се че нищо не е било Браво на тези суеверия
2014-04-06 #27
Вероника Костова
Аз също обичам Хелоуин, той е един от най- хубавите празници на света. Харесвами да плаша хората.
2012-10-31 #26
emi
сууууупер е аз вярвам в суеверия
2012-10-27 #25
WanSsiie
Супер обичам хелуин и всякакви такива неща (зловещи)
2012-10-05 #24
mimi
ахахахх ако хеоуин не се падаше винаги на 31 октомври,а на петък 13 аз нямаше да излезна от вкъщи
2012-07-08 #23
ани
аз мразя петък13 и хулуин !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
от това ме бобиват тръпки!!!!!!!
ооооуу оправих се !
но на тези дни злото ни дебне !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

хххххххххххххххххмммм
2011-10-31 #22
nadejda
якоо ще направя всичко възможно да видя бъдещия ми съпруг!!
2011-10-31 #21
boriana
Незнам защо трябва да се прокарват чужди празници.Нямаме пари да ги празнуваме имаме си наши.Вещеци и таласъми.
2011-10-30 #20
ali
ииууууууууууу !!!!!!!!!!!!!!!!
2011-10-30 #19
ali
(u) ужасно е !!!!!!!!!
2011-10-27 #18
велизар
според мен е вярно
2011-10-23 #17
petq
според мен това не е вярно,как така ще саществуват духове...хората ги е страх затова си измислят някои неща които са плод на въображението им...страшните филми допринасят за това или просто санувате че виждате неестествени неща
2011-07-17 #16
` Anny *
Ам каква монета трябва да е?
2010-12-01 #15
мацката
аз ще облека дреха наопаки и ще видя вещица.Това е ГОТИНО И СУПЕРСКО
2010-12-01 #14
Милена
Някои хора вярват в духове други не.Например аз вярвам затова бих направила някои неща.Такаче тези които вярват ги (h)
2010-10-31 #13
селин
страх ме е и честит хелоулин буууу ууууууууууууууууууууу
2010-10-31 #12
selin
да аз видях на хелолуин паяк и има починал човек и сигурно ме наблюдава в момента
2009-11-06 #11
Анелия
Може би повечето хора не вярват в духове и вещици, защото ги е страх да повярват ...?
2009-11-06 #10
iLKoTo
Хората не вярват в духове и вещици, защото не са ги виждали! Хората вярват и в Бог, но виждалили са го ? Защо да не вярват и в духове и вещици! Аз вярвам! Те са невидими за нас! И понякога стават наистина странни неща!!! Аз вярвам в суеверия! Уверил съм се във всички суеверия, който съм прочел, че са истина!
2009-10-31 #9
Инна Георгиева
Аз пък си мисля, че то който вярва в Бог вярва и в духове
2009-10-30 #8
Готината~~
Аз наистина вярвам в, че дуухове, вещици други свърестествени същества съществуват. Хората не вярваме внищо докато не го видим. Не сме виждали и Бог, но вярваме в него, а защо да не вярваме и във вещици.
2009-10-30 #7
Iskra
Именно ) Възможни са изненади.
2009-10-30 #6
Инна Георгиева
Защо пък кошмари? Нали бъдещия съпруг ще сънуваш )
2009-10-30 #5
Iskra
Хм, имам етерично масло от розмарин, дали няколко капки ще свършат същата работа? Притеснявам се обаче, да не сънувам кошмари
2009-10-30 #4
Инна Георгиева
"Ако застанеш на кръстопът във вечерта на Хелоуин и се вслушаш в гласа на вятъра, ще чуеш най-важните неща, които ще те сполетят през следващите 12 месеца."

За целта пий повече алкохолен пунш )))))))))
2009-10-29 #3
Анелия
Аз мисля да сложа розмарин под възглавницата
2009-10-29 #2
lili_vanili
"Ако пламъкът на свещта изведнъж стане син, наоколо има дух" Хехеее много готино ))))))
2009-10-29 #1
Биляна Панова
Супер , много благодаря за поверията!!!
Вашият коментар
* Моля, използвайте КИРИЛИЦА, по лесно е и за писане и за четене. НЕ пишете само с ГЛАВНИ букви.
Име:
e-mail:
 код:
информирай ме, ако някой друг коментира тази тема
· За късмета и неговите лица
· Суеверията днес
· Петък 13
· Парти идеи за Хелоуин: Сандвичи-мумии
· Парти идеи за Хелоуин: Кървави спринцовки
· Декорация за Хелоуин: Прилеп и четири различни идеи с него
· Секновение е! В народните представи изключително опасен празник
· Голяма задушница преди Великия пост
· Да кажем дружина: "Да бъде!"
· Обичате ли дъжда? Не сте сами
· Опасни капризи: Странните диети, които хората са спазвали през вековете
· Япония триумфира над Франция на Световното първенство по сладкиши (снимки)
Четвъртък
25
Юни 2026
П
В
С
Ч
П
С
Н

1
2
3
4
5
6
7

8
9
10
11
12
13
14

15
16
17
18
19
20
21

22
23
24
25
26
27
28

29
30
Абонирай се за новости
Така няма да пропускаш новите и интересни неща
Кърт Вонегът в някои от най-известните си цитати
"Любовта е там, където я срещнеш. Глупаво е да я търсиш, мисля дори, че много често е ужасна. Бих искал...
Кулинарните специалитети на Испания - I
Испания не е типична кулинарна дестинация. Тя някак остава в сянката на гордата с изисканите си блюда...
За какво служи силата
Силните хора не използват силата си да тъпчат другите, а да им помагат да се изправят....
Любопитство, откривателство...
Любопитство, откривателство, проучване на нови територии са неща, които може да ни изглеждат премного...
Ето защо е важно да не се режат, а да се садят дървета в градовете
Засаждането на повече дървета в градските райони с цел понижаване на летните температури може да намали...
1
Бира, произведена от рециклирана тоалетна вода, печели все повече почитатели
Алкохолната напитка е съвместна работа между националната агенция за водите на Сингапур, PUB, и местната...
Ако не спираш да мислиш за нещо...
Ако не спираш да мислиш за нещо, започвай да работиш по него....
Част от късмета е...
Част от късмета е да познаеш кога ти е дошъл късметът!...
Обяснение в любов
Аз не съм космополит, казвам, а тя ме гледа присмехулно. Никакъв гражданин на света не съм. Аз съм...
Естествено... като дишането - II
Е, може да не сме запалени по йогата, но пък медитацията е нещо, което си струва да се опита в този забързан...
1
Съмърсет Моъм и неговите прозрения за любовта
„Само мъж, който уважава жената, може да се раздели с нея, без да я унижава.“ „Любовта умира. Най-великата...
Шопенхауер: "Който не обича самотата – той не обича и свободата."
"Голямото сърце открива пред нас пътя на делата, а големият ум — пътя на творбите. "Всичко почива...
Здраве    Красота    Мода    Моят дом    Двама+    Кулинария    Време за мен    RSS     Реклама     Контакти
Hera.bg. Използването на материали разрешено само с писмено съгласие на Hera.bg
Hera.bg в Facebook