Любов - къде да те намеря?
 Изпрати
Къде и как да срещна любовта – това е въпрос, който си задават много необвързани, самотни или просто копнеещи за любов хора.
На подсъзнателно ниво сме приели, че има подходящи и неподходящи места и начини за запознаване с бъдещия любим. Ако ни се случи да попаднем в клишето „подходяща среща“ – тръгваме към новата любов доста по-спокойни. Ако обаче ситуацията е от групата на неподходящите, сме изпълнени с много повече резерви и вътрешни спирачки. Младият човек е по-отворен към света и онова, което му се случва в него. Колкото годините се увеличават, толкова повече сме склонни да робуваме на наложените рамки, да се самоограничаваме и да пречим сами на себе си. А и възможностите за социални контакти стават все по-ограничени, кръгът, в който се движим - по-тесен. Така вероятността да срещнем нови хора се стапя до кота нула.
Кои са местата, приемани за сто процента подходящи?
В училище, в университета
Училището е първото място, където в осъзната възраст младият човек попада сред по-широк кръг свои връстници. Съвсем естествено тук припламват първите любовни искри. За някои те са за цял живот. Но и след години може да срещнеш бивш съученик или съученичка, да преоткриеш човека, когото си познавал някога и... да се влюбиш. Университетът е много сходен като ситуация с добавката, че там хората се срещат емоционално по-израснали.
На работа
Прието е да се смята, че работното място не е най-подходящото за флиртове и любовни авантюри, но какво по-естествено именно тук да се срещнат необвързаните мъже и жени. Предимства - общата работа предполага общи теми за разговор и познати. Недостатък е, ако фирмата е с малко служители. В случай, че връзката се окаже неуспешна, ще трябва всеки ден да срещаш старата си любов, а това не е лесно. Не е добър и вариантът началник – подчинен.
На семинар или общо обучение; докато пътуваш
Да срещнеш любимия на семинар или някакво професионално обучение носи предимството, че имате сходни професионални интереси, а попадането в друго населено място ни прави по-освободени и авантюристично настроени. Недостатък е, че най-вероятно любимият живее в друг град, а разстоянието затруднява поддържането на любовния пламък. Предимство – ако все пак тази любов оцелее въпреки препятствието отдалеченост, значи е силна. Разновидност е срещата в клубове по интереси, практикуване на спорт или изучаване на чужд език. Предимството е, че още в началото имате нещо, което ви обединява.
Запознаване чрез общи познати, колеги
Когато човек е започнал работа и няма свой кръг от свободни млади хора, с които да излиза и общува, се намесват добронамерените колеги и познати. Те упорито искат да запознаят самотника с друг, много подходящ за него свободен човек. Недостатъкът е в това, че преценката колко си подхождат двама души, се прави от трето лице и често е погрешна. Плюс - общият познат е донякъде гаранция, че кандидат-любимият е свестен човек, но в любовта, уви, това не е решаващо.
Неподходящи места и начини
Да те заговори непознат на улицата, разновидност – в кафенето, в дискотеката
Да те заговори непознат на улицата или пък на автобусната спирка се смята за изключително неуместно и то си е така. Или е проява на лош вкус, или липса на въображение. Ала ако човекът от противоположния пол няма никакви допирни точки с теб, как да се запознаете? Донякъде близка ситуация е запознанство с непознат в кафенето, в дискотеката. Всъщност в най-млада възраст си е доста популярно, но с годините става все по-неуместно.
Интернет
На запознанството чрез интернет не се гледа с добро око, но и броят на двойките, срещнали се именно по този начин, непрекъснато расте. Недостатъци – известно време нямаш пряк контакт с човека отсреща. Затова може и да се окажеш излъган при пряката си среща с него. Предимства – срещаш хора, напълно извън своята среда, които иначе няма как да познаваш в живота. Задочната комуникация в началото, ако е съдържателна, е общуване на духовно и интелектуално ниво, т.е. човек участва с най-същностната си част.
Да ти се обади непознат по телефона
Това е доста нетрадиционно запознанство. Ако телефонният ти номер е попаднал у другия човек чрез ваш общ познат, бива, но да звъниш на непознати просто ей така, пък когото улучиш, е доста шантаво.
Клуб за запознанства
Този начин на запознаване нито е особено популярен, нито се гледа особено положително на него. Но ако целта не е непременно да се стигне до връзка, а просто да разшириш кръга си от познати, защо пък не. Знае ли човек?
Да те свалят на плажа
Свалката на плажа си е доста изтъркана случка в стил гларус. Недостатъкът е, че нагласите са за мимолетна история, но пък има ли правило кога несериозното запознанство прераства в истинска любов?
При катастрофа, в болница, при погребение и всякакви неприятни ситуации
Това е много лош късмет, защото по начало моментът на запознаване е зареден с негативни емоции, но дори и в този случай понякога може да излезе нещо добро. В подобна ситуация хората заедно преодоляват проблем, оказват си помощ, подкрепят се. Или пък преосмислят досегашния си живот, осъзнават нуждата от нещо красиво и смислено в него, каквото е любовта.
Намирането на точния човек неизбежно преминава през търсенето. За някои то става от раз или бързо, за други е нужен половин живот. При трети не се случва никога. Така че дайте си шанс, отворете сетивата си и се вслушвайте повече във вътрешния си глас. Правилото в крайна сметка е, че за срещата с любовта правила няма, а робуването на определени представи, може да е причина да се разминете с най-важния човек в живота си.
|
Коментари
2017-01-31 #16  Plamen От къде ще дойде любовта, това е според Божия Воля.
Няма случайни срещи.
За всеки човек е различно.
Някои намират любовта не в България, но сред чужденци и туристи.
Студент по богословие.
2012-12-21 #15  AnnA нито един от начините не ми харесва и не ми се вижда достоверен
2012-12-20 #14  Надя Любовта е прекрасно нещо, но се намира изключително трудно, никога не знаем дали срещаме човека с когото да остареем
2012-08-16 #13  Лора Аз се запознах със съпруга ми в Интернет, бях на 22 години, той на повечко  За мен общуването винаги е било най-важно, така че в случая Интернет си е направо най-подходящото място 
2011-04-19 #12  Светлана Чамова Честито! Погледни от добрата страна - всичко хубаво, вълнуващо и важно тепърва ти предстои. Толкова много прекрасни неща.
И нещо от статията - "за срещането на любовта правила няма", тя може да те джасне отсякъде, когато най-малко очакваш
Пожелавам ти много любов!
2011-04-19 #11  Инна Георгиева Честит рожден ден и от мен
Значи никак не си сама се оказа в крайна сметка - приятели, семейство  Щом оценяваме богатствата си (и ги даряваме на другия), те винаги се множат 
2011-04-19 #10  Цвети хайде Честито  )))  жива и здрава, една прекрасна година, изпълнена с любов тогава да ти пожелаем  любовта винаги те намира, а като те джасне неочаквано е най- сладко 
2011-04-19 #9  Вил Благодаря ви момичета!Всъщност днес ставам на 31!И между другото отдавна спях да търся когото и да било.Пуснах се по течението и каквото ще да става!Работя си,записвам квалификационни курсове(всяка година по нещо,тренирам мозъка  ) и гледам напред!Имам семейство и приятели,на които много държа и ме подкрепят в трудни моменти.Казват ,че човек следва съдбата си,може би моята е да съм в търсене ......., не знам! 
2011-04-19 #8  Iskra Вил, аз пък изповядвам противоположната философия - спри да търсиш и ще намериш. Тайната форма за изпълнение на желания е да да искаме с леко сърце (да не кажа лекомислено), а не да се вкопчваме в някаква цел. Тогава в сърцето се надига едно отчаяние, което околните усещат и инстинктивно отбягват. Радвай се на живота, вложи енергията си в любимо занимание и любовта ще се появи изневиделица.
2011-04-19 #7  Светлана Чамова Вил, продължавай да се оглеждаш! Който търси намира. Когато най-малко го очаква. Основна житейска закономерност.
В оглеждането му е майката. Понякога става по-късно, не винаги си наясно дали е ТОЙ, но когато се появи, непременно ще бъдеш сигурна в това.
А 30 си е супер възраст! Успех в намирането! 
2011-04-18 #6  Вил Ами аз се оглеждах на най-различни места(на спортната площадка,в университета,на дискотека,в клубове,уви "принца" го няма).Не сполучих!На 30 не знам вече къде да пробвам.Всички казват,че живота е пред мен ,но по-трудно е когато си сам 
2011-03-29 #5  Цвети мдам  дискотеката, за едни, е танцова забава на клуб на пенсионера- за други. Нивата или селския магазин е също място, където се срещат хора 
2011-03-29 #4  Светлана Чамова Много точно казано, Инна  ! Възрастта никак не е без значение. Но пък странните места си имат толкова много чар 
2011-03-29 #3  Инна Георгиева Въпрос на колко си години. Ако си на 17-18 години Любовта май дебне на най-странните места, а с напредването по-често на травиалните  ) НО не е задължително.
2011-03-29 #2  Цвети мда, няма такова място, където тя да не се намесва, няма неподходящо място. Особено и пък да те заговори непознат някъде  в кафене и дискотека - много мои приятели, включително и аз, намерихме любовта там 
2011-03-29 #1  supergirl Абе човек никога не знае от къде ще се появи ТЯ
|
|
Вторник 25 Март 2025 |
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
|
Абонирай се за новости
  Проблемът „много критични родители“
Всеки родител иска най-доброто за детето си. В старанието и себераздаването не рядко той стига до крайности....
  Обеци за малки госпожици
Според народните поверия на Благовещение (25 март) се пробиват ушите на малките момиченца. Вярва се,...
 Хиперактивното и мудното дете - как да им помогнем
Сигурно сте виждали някое от тези деца, за които казват, че са като „на пружина“ - те просто не спират...
  Не викай, не скачай, не пипай!
Колко лесно би било, ако можехме да разсъждаваме поне малко като децата. Да имаме техния дух и непринуденост...
  Книгата – най-добър приятел - II
Личният пример
Както вече казахме, няма нищо по-заразително от личния пример. Ако детето ни вижда постоянно...
 3 идеи с праскови за захранване на бебето
Според най-разпространената схема на захранването, сурови праскови може да се дават на бебета, навършили...
  Тъгата като необходимост
От всички негативни емоции тъгата най-трудно може да се опише – тя не е остра болка или пристъп на страх,...
 Ранно интелектуално развитие на детето - конкретни насоки
Когато говорим за ранно интелектуално развитие на детето, често родителите не сме особено изобретателни...
 Мистериите на любовта
Сякаш всичко за любовта е казано...Много автори са споделили своя опит, други философски са разсъждавали...
  План Т
Преди време ако някой ме бе посъветвал да планирам ежедневието и дори месеците си, щях със сигурност...
 Уверените деца не са случайност, а резултат на възпитание
Никой не притежава рецептата за идеално родителство. Вероятно то е сечение на авторитет с емоционалност,...
 Как и кога и да кажем на детето, че е осиновено?
По официална статистика на Министерството на труда и социалната политика 140 са заведенията за настаняване...
 Ако стрелките на часовника вървяха назад
"Най-хубавите години на живота ни са в началотo, а най-лошите в края" Марк Твен
Може би най-страшното...
 Защо захарта потиска имунитета?
Зимата е сезонът, когато болестите ни атакуват най-безмилостно. И една лека настинка води до отслабване...
  Животът в социалните мрежи
Не издържате и ден без да влезете в любимата си социална мрежа, да научите последните клюкини около виртуалните...
 Да отгледаш бебе - преди век и сега - I
Времената се менят, модите – също. Изумително е, как методите и разбиранията в отглеждането на бебето...
 Топлата детска магия на Барбароните
На 19 май историята на Барбароните "оживява" във филмче. Семейството на Татко Барба - шантаво, но добро,...
 Как да изберем подходящ пъзел според възрастта на детето?
Всички знаем, че реденето на детски пъзели е полезно за малчуганите. Но също както при останалите занимания...
|