Един от най-важните артикули, които съм включила в
списъка с най-необходими продукти в началото за разходката на бебето е:
бебешката количка.
Наред с детските мебели, дрешки и храни за бебето, детските колички са следващата стока на пазара, която се предлага в изключително богата гама от модели и марки.
Базовите видове детски колички, които е добре да познавате преди да направите своя избор са:

Летни колички

Комбинирани колички с един кош

Комбинирани колички с два коша – летен и зимен

Триколки
В зависимост от сезона, в който ще се роди вашето бебе, можете да прецените какъв тип количка ще ви е необходим.
За разходка:
1. Количка
2. Кутийка за биберон за количка
3.Температуро запазваща кутия за шишетата с течности
За хранене:
1. Физиологично шише за новородени - 250 мл.
2. Шише за вода – 125 мл.
3. Анатомичен биберон залъгалка
4. Четки за шише и биберон
5. Лигавник
6. Електрически стерилизатор / таблетки за студена стерилизация
Основните критерии, с които е хубаво да се съобразите
при избора на бебешка количка са: маневреността, теглото, леснотата при сгъване на количката и положението на гръбчето на бебето.
Колкото по-маневрен, лек, лесно сгъваем и с повече положения на гърба е даден модел детска количка, толкова по-удобно и лесно ще е за вас по време на експлоатацията й.
Термобоксовете
Тази вещ е много практична и удобна особено, ако бебето е родено в зимните месеци и е на изкуствено хранене. Термочантите запазват предварителната температура на течността, която сте поставили в шишето до момента, в който ви е необходима. Така спокойно можете да съхраните топла вода за направата на адаптирано мляко или да съхраните топъл чай.
Следващата секция в
списъка с най-необходими продукти за бебето са
нещата за хранене.
В магазинната мрежа отново има богат асортимент, от който трябва да избирате, като основните
разлики между моделите са: продукта, от който са направени шишетата, грамажа, формата, и размера на гърлото.
Продуктите, от които се изработват
бебешките шишета са различни видове пластмаса или стъкло.
Има доказателства, че някои видове пластмаси при висока температура на течността в тях, изпускат вредни елементи за човешкото здраве, които при употребата на стъклени бутилки се избягват.
Размерът на гърлото на шишето е от значение в зависимост от целта на употреба. Когато шишето ще се използва за вода, чай или сок, не е необходимо широко гърло на бутилката. Когато обаче шишето ще се използва за адаптирано мляко, е добре да се снабдите с такова с широк отвор, за да е по-лесно изсипването на сместа мляко.
Предлагат се бебешки шишета и с различна форма. Така наречените физиологични шишета за новородени се различават с ъгъла под, който са направени, за да улеснят храненето при най-малките. 30 градусовият ъгъл позволява храненето да се извършва в правилна позиция, както и биберона да е пълен до самия край на храненето.
За поддържане на добра хигиена на шишетата и бебешките залъгалки в началните месеци е препоръчително да използвате
стерилизация. Стерилизацията може да се извърши с електрически парен стерилизатор, стерилизатор за микровълнова печка, както и студена стерилизация посредством таблетки или течност.
Електрическият парен стерилизатор работи на принципа на горещата дезинфекция като водата се нагрява до 95-97 градуса по Целзий и с помощта на образувалата се пара се унищожават всички бактерии.
Стерилизаторът за микровълнова печка е уред, който се поставя в микровълнова печка и там се извършва стерилизацията.
Студената стерилизация се прилага посредством разтварянето на стерилизираща таблетка или течност в студена вода като готовата течност има срок за стерилизация 24 часа. След това се приготвя нов студен разтвор.