Начало
Здраве и Красота
Кариера
Моят дом
Двама+
Кулинария
Време за мен
Регистрация       e-mail:       парола:      

Кризата на 30-та година - II част


Трудно нещо може да те развълнува
Купонясването на 20 години и на 30 съвсем не е едно и също. През младежките години всичко ни е било интересно и забавно. Да не говорим колко емоционално сме изживели първото влюбване. След това обаче всичко започва да се повтаря, потретва и така нататък, докато в един момент ставаме почти безчувствени. Като филм, който макар и хубав, гледаме най-малко за 15-ти път.

Старай се да не губиш свежият си поглед към света около теб. Удивлявай се на малките неща, мисли позитивно и не губи ентусиазъм за нови начинания. Но не стигай до крайности – младежкият дух е едно, а инфантилното поведение съвсем друго.

Животът ти е скучен
В безумният трафик на големият град успяваш да се добереш до дома си в тъмна доба и искаш единствено да спиш. По-притеснителното е, че и на сутринта искаш същото, а в останалото време само работиш. А кога ще живееш? Съвсем друго е било ежедневието ти преди 10 години – нощни развлечения, срещи с приятели и много, много свободно време.

Не се превръщай в машина и намери време за любимите си занимания. Сигурно си убедена, че срещата с приятели след работа окончателно ще те изцеди, но истината е, че именно това ще върне енергията ти. Няма нищо по-уморяващо от липсата на удоволствия и преживявания.

30-та годишнина е преломен период – анализираме успехите и провалите си, възможностите, който сме пропуснали и последствията от това. Вече без илюзии рисуваме картината на личния и професионалният си живот и често тази равносметка ни носи усещането за провал. Много жени в този момент събират смелост за отдавна желана промяна и кардинално сменят професията си или прекъсват дългогодишна връзка. Други само преразглеждат ценностите си. И в двата случая раздялата с безгрижието и наивните мечти е трудна, но не забравяйте, че всеки етап в живота ни ни отнема по нещо, но ни дава друго в замяна. В такъв момент е неправилно да се концентрираме върху това, което е вече е отминало и съвсем да не забелязваме новите възможности, които се разкриват пред нас.

Предимствата на 30-те:
● Вече знаеш какво искаш и дори как да го постигнеш.
● Разгадала си мистериите на мъжкото поведение. Вече не се оставяш наивно да те наранят, а отдалеч надушваш неспособните за обвързване екземпляри.
● Полагаш най-добрите грижи за външния си вид и не разчиташ само на прищявките на природата.
● Ако родиш дете, то ще бъде желано и планирано
● Повечето жени постигат най-големите си професионални успехи именно в тази възраст.

Коментари
2011-02-03 #5
Lil
Скоро сменям цифричките и наистина не знам какво ще бъде усещането.Надявам се приятно
2010-10-31 #4
Лил
Хм...трийсетака диша във врата ми, но все още не знам какво точно искам
2010-02-01 #3
katerina
Погледа е друг,флирта е друг,приоритетите са по усмислени и ни се иска да сме по желани от преди,по нужни на някого
2010-02-01 #2
Iskra
Митко, благодаря . А що се отнася до равносметката на 30-те, наистина пола няма никаво значение.
2010-01-30 #1
Митко Димитров
Макар и да съм мъж,очарован съм от статията!Екзистенциално мъдра,стилна и задушевна!Браво на авторката!
Вашият коментар
* Моля, използвайте КИРИЛИЦА, по лесно е и за писане и за четене. НЕ пишете само с ГЛАВНИ букви.
Име:
e-mail:
 код:
информирай ме, ако някой друг коментира тази тема
· От какво се страхуват мъжките уши?
· Страхът от старостта
· Фобиите – тези страшни думички
· От къде идва чувството на несигурност?
· Защо потискането на емоции е лошо за нас?
· Депресията - спиралата на безнадежността
· Петъчният синдром: защо вече мислим за уикенда още в петък сутрин
· Хормоните – тихите диригенти на тялото и как да живеем в синхрон с тях
· Замърсеният въздух в големите градове увеличава риска от депресия при възрастните
· „Вечните хитове на България“, които жените слушат до болка, кръв и посиняване
· Циганското лято на живота ни
· Самодостатъчните жени
Събота
25
Април 2026
П
В
С
Ч
П
С
Н
1
2
3
4
5

6
7
8
9
10
11
12

13
14
15
16
17
18
19

20
21
22
23
24
25
26

27
28
29
30
Абонирай се за новости
Така няма да пропускаш новите и интересни неща
Готвим ли все още за цялото семейство?
Наскоро една приятелка, която от няколо месеца ходи на работа след второ майчинство, сподели на всеослушание...
Големият ден на малкият човек
И така. Ето, че наближава Големият ден, предстои малкото дете да тръгне на детска градина. Сърцето ви...
Как се променят жените, когато не са обичани?
Любовта може да се ражда за няколко минути, да се гради бавно, но да умира до края на дните ни. Няма...
Светът през техните очи
“Събудих се към 10, позяпах малко мама как спи и реших, че е време да става и тя от леглото. Това беше...
На самообслужване
Най-хубавото нещо при самозадоволяването, е че не се налага да се обличаш специално за случая! Труман Когато...
1
Страхотни идеи за Монтесори детски стаи
Методът Монтесори има специално отношение към средата на детето, която основно е неговата детска стая....
Носталгия по изгубеното детство
"Задачата ни не е да закалим децата, за да са готови за един жесток и безсърдечен свят. Задачата ни е...
Цената на свободата
Свобода и независимост – това са две неща, към които винаги ще се стремим. Да бъдем свободни означава...
Здраве    Красота    Мода    Моят дом    Двама+    Кулинария    Време за мен    RSS     Реклама     Контакти
Hera.bg. Използването на материали разрешено само с писмено съгласие на Hera.bg
Hera.bg в Facebook