Рожденият ден на вашето дете - II
 Изпрати
Къде?
Във всеки по-голям град има вече парти центрове, които са доста предпочитани, но изискват определена сума за ангажирането им, в някои те задължават и тортата да е от тях. Рожденият ден вкъщи е класически вариант и никога не излиза от мода.
Ако изберем:
Рожден ден вкъщи
Предимства:
 пести пари;
 вие избирате менюто;
 пълен контрол над децата
Недостатъци:
 чистене и подреждане след рождения ден, евентуални поражения, окъсани цветя, счупени съдове и всякакви други бели
 вие поемате цялото меню и организация – готвене и немалко нерви
Съвет: запасете се с нерви, мокри кърпички и препарати под ръка. Парти чинийките и чашките са по- добър вариант от кристала и порцелана. Вдигнете и приберете всичко ценно, като вазата от свекървата и новата плазма. Осигурете достатъчно пространство за игра, сложете разнообразни играчки, които да стават за игра за повече деца – забравете за топката.
Рожден ден в парти център
Предимства:
 никакво чистене и оправяне
 подготвено меню, което отчасти и вие определяте.
 организация и помощен персонал, на който можете да поверите децата, докато възрастните спокойно хапват, пийват и бъбрят.
Недостатъци:
 финансов фактор. Достатъчен сам по себе си. Като счупиш -купиш.
 относително е, но няма много избор в хапването.
 децата под тригодишна възраст задължително влизат в къта за игра с придружител.
Съвет: проучете добре парти центъра, разгледайте го. Вижте какви жени са грижат за децата, какви играчки има, дали се пуши ( ! ). Не се колебайте да изказвате недоволство или да давате свои идеи. Не забравяйте резервни дрешки, вътрешни обувки и вездесъщите мокри кърпички.
Ако вие сте щастливците да имате летен рожден ден и да живеете в къща – вас ви очаква истинско приключение. Игри на открито – „сляпа баба”, „постави опашката на магарето”, криеница дори. Рискувате някои китки, но ако децата са по- големи – щe се разберете с тях
Ето и някои весели идеи от мен, които са проверени в практиката:
 Вместо сандвич – нарежете всичко, включително хляб, и ги съберете на клечка за зъби. Всеки ден вероятно ядат сандвичи, но на клечки за зъби е много по – шантаво. Все пак ги дръжте под око и ги задължете да ви връщат клечките, може дори състезание с награда да организирате.
 Купете си боички за рисуване върху кожа. Нарисувайте по малките личица разни животни – тигър, пеперуди, цветя, мрежи на Спайдърмен. По- големите могат и сами да се шарят. Организирайте конкурс с гласуване.
 Помолете родителите децата им да не закусват или поне да е леко хапване, за да имат място и за почерпката.
 Използвайте къдравия нож и формички за сладки за сандвичите и бутер хапките. Пипкаво е, но реакцията си заслужава. Консултирайте се с малчо, кое как да направите.
 Пригответе и по някой малък подарък за гостите, нещо весело и дребно, за да не се чувстват пренебрегнати с всички подаръци наоколо, които отиват към едно дете. Разопаковайте подаръците на рожденика и нека всички да си играят с тях.
 Осигурете „детска” музика. Не е нужно децата да слушат най-новите хитове или вашата любима група. Това е детски купон и това е тяхната музика. Така ще могат да попеят да потанцуват или само да подскачат. Забравете телевизора.
 Играйте с децата, забавлявайте се и вие. Децата са много щастливи, когато възрастните не са тооолкова сериозни, а се цапат, подскачат и вършат какви ли не още щуротии.
А как мина последният рожден ден на вашето дете? Подскажете и вие някоя идея :)
|
Коментари
2015-07-20 #13  dona
2011-01-29 #12  лили Благодаря,правя нещата съвсем естествено,не смятам че правя нещо велико.Всяка майка,четяща подобна статия и мислила по въпроса,може да се нарече МАЙКА.Понякога изпълнението на това е невъзможно.Признавам си,че го правя,когато мъжът ми отсъства(по няколко месеца).Той предпочита сериозна софра с възрастни гости,а ако имат деца-добре.Смисъл,че не е за организиране на детски рождени дни.
2010-12-30 #11  Цвети  Лили, страхотна работа си свършила, направо да ти се възхити човек  Само така 
Тези игрите понякога стават много забавни и сега като се замисля, туистърът е много идеен...взимам си бележка 
2010-12-30 #10  Diavena Браво Лили, това е да си майка.
2010-12-29 #9  лили Финансовия фактор ме е карал да се съобразявам.От 10 рождени дена,1 беше на заведение,и то беше сладкарница,до масата имаше люлки и деца,които се люлееха силно.Детето ми не усети,че за негов празник сме се събрали,освен като духаха свещичките.Бях приготвила картички да нарисуват за рожденичката,книжки за оцветяване,но не стана.Вкъщи организирах много по-хубави рождени дни,но мястото не е много и освен 2те ми деца,има място още за 2-3 деца с родителите.Подаръчета за всяко дете имаше,картички рисуваха,отговаряха на въпроси за награди,коронки за момиченцата като принцеси,а на рожденичката по-голяма корона от цветен картон,детски песнички имаше,безалкохолни коктейли или сокове имаше,сандвичи,палачинкова торта,лазаня(не за 1 рожден ден всичко)и много други неща за хапване,нещо като туистър играха последния път-беше страхотно!Обаче приготовлението е голямо,голямо планиране,накрая много чистене,но беше весело на детето,а това ми е най-важното!
2010-11-09 #8  Цвети ооо, Роско, това е оптимално с поляната или двора. Само дори затова съм завиждала на хората дет живеят в къщи 
2010-11-09 #7  Росица Браво, Цвети  Виж чуденките ти какви хубави неща раждат. Аз съм много за варианта на открито. Разбира се, това зависи кога е рожденият ден. Но на някоя слънчева полянка, с опънат гирлянд между дърветата Happy birthday се получава супер. Хем няма какво да счупят и изцапат, хем от чистия въздух огладняват и хапват здраво. Носиш малко повече багаж, но си струва.
Иначе и аз съм попадала в парти центрове, в които вътре се пуши и бях възмутена
Морковените солети често ги предлагат и на вечерни партита. Потопени в чаши с малко лимонов сок вътре.
2010-11-09 #6  Цвети Това да, преди да коментирам, честно би било да направим един рожден ден вкъщи и тогава да преценявам  ))))Бръкотията със сигурност е стра а а а шна 
2010-11-09 #5  Инна Георгиева със сигурност е енергоспестяващо един парти център - мисля, че това ми харесва.
Но да се пуши там? 
2010-11-09 #4  Цвети Ами, ние сме имали един рожден ден там и сме присъствали на около 5-6. На мен не ми харесва идеята да седнеш и да пиеш, а някой друг да гледа децата, едно стерилно ми е, все едно не си на празник, а си седнал на кафене, не знам и аз как да го обясня...в единия парти център се пуши, където са масите, където играят децата - не(преградено е), но те хапват и пият на масата, нали?! Възмутена съм, но на повече родители им харесва точно заради това. Вкъщи е по- добре, каниш гости в пълния смисъл. Но най-хубавият рожден ден е на открито, третият ни беше на едно заведение до нас с люлки и пързалки. Дойдохме по-рано, украсихме си, тяхното задължение беше за децата да поръчаме за хапване от тях...  Но е голямо мислене и планиране е всеки път 
2010-11-09 #3  Инна Георгиева Цвети, много полезна и практична статия, поздравления
Елена, наистина хубава идея!
Като цяло имам някакви смесени чувства към парти центровете, но все още не съм избистрила защо след като ми допада идеята усещането за нещо неприятно все още стои в мен
2010-11-09 #2  Цвети Чудесна идея  Аз правя, но само за един брой дете, моето, Но пък за рожден ден също е идеално, защото оранжевите солети са си ефектни 
2010-11-09 #1  elena kadiiska като заместител на солетите слагам моркови нарязани на лентички
|
|
|
Вторник 23 Юни 2026 |
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
|
Абонирай се за новости
  Вълнистите папагали - верни приятели у дома II
Грижи
За да се чувстват щастливи вашите пернати любимци, трябва да им осигурите достатъчно пространство...
 Ангелите-пазители и децата
Архангеловден е денят, в който ангелите небесни слизат на земята и ни се открива тяхното съществуване....
  На Еньовден за лекове и имане
В нощта на 23 срещу 24 юни в народната традиция се отбелязва Еньовден – стар езически празник в чест...
 Как да изберем тапети - I
Благодарение на тапетите можем лесно и бързо да обновим интериора на дома си. Но търсенето на подходящия...
   "Стъклени" коледни сладки
Според най-древните традиции коледната елха се обкичвала с ядки и сушени плодове, които символизирали...
1 15 юли - св. княз Владимир Велики
На 15 юли Православната църква празнува паметта на св. княз Владимир, покръстител на руския народ. Той...
 Минимализмът и възрастта
Имах една съседка, която разполагаше с огромен апартамент, живееше сама в него. Когато съм ходела у тях...
 Актуални опаковки за подаръци
Опаковането на подаръци никога не е било така просто и в същото време - големият избор да го прави така...
 Какви електроматериали да предвидите при основен ремонт?
Лятото е сезонът на ремонтите и тогава всеки се втурва да преобразява и подобрява обстановката в жилището...
 Идеи за детската стая, когато децата са три
Ако сте сред тези щастливци, които имат три деца, знаете също много добре колко важно нещо е пространството....
1 Да кажем дружина: "Да бъде!"
Събрали се сабор, табор,
момци, все коледари.
Де рано ранили, де късно къснилипо тез кални друмища.
Те...
 Интересни факти за велосипедите
Малко история
Дървен дизайн (около 1820 г.),първото двуколесно превозно средство.
През 1817 г....
  Направи сама: Висящ цветарник
Да си направиш висящ цветарник не е кой знае какво. Ако имаме някои прежди и други въженца в излишък...
 10 неща от бита, които трябва да сменяме често
За да следим живота на някои неща от домакинството, ни помага срокът на годност, изписан върху опаковката....
 Да изгладим... дрехите
Вероятно очаквахте продължението след многоточието да е “противоречията”, “различията”... Но този път...
1 Дългокосместите котки - идеалната компания - I
Изборът на домашно животно е избор на нов член от семейството. Той трябва да бъде добре обмислен и преценен....
 Парти идеи за Хелоуин: Кървави спринцовки
Организирахте ли своето Хелоуин парти? Ние можем да помогнем с още свежи идеи.
Кървави спринцовки...
 Коледните пости на едно момче: Какво да хапнем,ден 36
Ден 36 от Коледните пости. Последният ден, в който ви разказвам какво постим у дома. Да, до края на Коледните...
|