Начало
Здраве и Красота
Кариера
Моят дом
Двама+
Кулинария
Време за мен
Регистрация       e-mail:       парола:      

Излизане по женски


В излизането по женски има особено очарование. В чисто дамския формат сме сто процента волни и истински. Далеч съм от мисълта, че мъжът до нас, ако има такъв, непременно ограничава, но е естествено да се съобразяваме с него. Както и той с нас, разбира се. С две думи – независимо доколко семейният живот ни е обсебил, децата не ни дават покой, а служебните задължения изяждат времето ни, излизането по женски е нашата запазена територия, която не бива да губим, ако искаме да не се питаме след време коя тази жена в огледалото.

Кой са предимствата на изцяло дамската компания:

Това е начин за идентификация, запазване на себе си. В тези часове или дори минути преставаме да сме мама, любимата, съпругата или колегата, а сме Мая, Петя, Зоя, т.е. самите ние. Не сме част от никой, не сме половинка от нещо, ако приемем двойката мъж-жена за цялото.

Не се размиваме в социалните роли, които сме поели. Не сме длъжни непременно да отговаряме на очакванията на останалите към нас. Не се съобразяваме с друг, а главно със себе си.

Не се налага да слушаме професионалните разговори на мъжете, приказките за коли и футбол. Това е възможност да се отдадем на типично женските ни теми за мода, външност, деца, семейство. То е мястото, където споделяме терзания и забавни истории от семейството, от работа. Разбира се, при условие, че сме излезли с много близки приятелки, а не със случайни познати. Жените сме настроени да споделяме, така че женската компания е добър емоционален отдушник.

Безценно е безгрижието на излизането по женски, бъбренето по незначителни теми. Разтоварващо е.

Това е идеалната компания за пазаруване. Знаем колко досадни са за мъжете часовете обикаляне по магазините или така приятното ни „само да разглеждаме“, което те никога не могат да проумеят.

Излизането по женски е начин да бъдем по-добри половинки – освежени, заредени емоционално и излезли от обичайния ритъм на ежедневието.

Излизането с приятелки е нещо като естествена психотерапия. Понякога имаме нужда да чуем как изглеждат отстрани житейските ситуации, в които сме поставени, да обсъдим връзката си, партньора, близките си.

Категорично съм против деленето на хората по пол, против лепенето на етикети – че мъжете са еди какви си, а жените – такива и такива. Това е напълно погрешно. Има както свестни хора, така и неприятни персони, и това изобщо не зависи от половата им принадлежност. Но запазването на собствена територия и самоличност, без значение в колко продължителна връзка се намираш, е задължително, за да бъдем толкова интересни и привлекателни за любимия, колкото при първите ни срещи.
Виж още статии за:   Общуване · Жените днес · Приятелството ·
Вашият коментар
* Моля, използвайте КИРИЛИЦА, по лесно е и за писане и за четене. НЕ пишете само с ГЛАВНИ букви.
Име:
e-mail:
 код:
информирай ме, ако някой друг коментира тази тема
· Най-важното умение, на което никой не ни учи
· Най-добрите игри за вечер с приятели
· 9 юни - Международен ден на приятелството
· „Вечните хитове на България“, които жените слушат до болка, кръв и посиняване
· Циганското лято на живота ни
· Самодостатъчните жени
· Как да поддържаме професионален интегритет на работното място
· Стратегическа автентичност: изкуството да бъдеш себе си, без да губиш професионалния баланс
· Токсична връзка vs. труден период
Виж още статии за:   Общуване · Жените днес · Приятелството ·
Сряда
12
Ноември 2025
П
В
С
Ч
П
С
Н
1
2

3
4
5
6
7
8
9

10
11
12
13
14
15
16

17
18
19
20
21
22
23

24
25
26
27
28
29
30
Абонирай се за новости
Така няма да пропускаш новите и интересни неща
Упражнение за учениците: Народните будители за деца и родители
След като и най-малките разбраха за народните будители със симпатичния пъзел на Инна, ред е на по-големите...
Още начини да бъдем близо един до друг във връзка от разстояние
Технологиите днес много помагат във връзките от разстояние. Ако си имате някого и се обичате, но ви делят...
Игри с деца за из път
Лятото - време за ваканция и почивки на морето или в планината, на село или коледните и други празници...
Второто дете – дали и кога?
Едно българско семейство средно има 1.4 деца. Статистика. Оказва се, че да имаш второ дете е едно нелеко...
Сигналите на любовта
Представете си, че вървите по улицата и срещнете влюбена двойка. По какво всъщност познахте, че тези...
1
За по-добра комуникация с мъжете
Мъжете обичат жената до тях да знае повече за интересите и навиците им, така имат теми за разговор и...
Закуската на децата по света
След като ви показахме храната на семействата по света и какво готвят бабите по света, ред е на още една...
Любовният смях
Чувството за хумор е сред най-споменаваните изисквания към мечтания мъж. И действително дамите са неудържимо...
Бабите - помощници или заместнички на майката?
В миналото според традиционните модели на битуване е било нормално три или четири поколения да живеят...
Защо ходенето на къмпинг е полезно за децата?
Ходенето на къмпинг е полезно за децата, както и за цялото семейство, според австралийския сайт www.gocampingaustralia.com. На...
1
Следродилната депресия - II
За да може максимално да се избегне допускането на следродилна депресия нека ви предложа някои не чак...
Как да преодолеем загубата на близък?
Когато стане дума за загуба на скъп човек, никога не можем да сме напълно подготвени. Въпреки че смъртта...
Думи, които мъжете обичат по-често да чуват от нас
Твърди се, че ние жените сме тези, които обичат да „чуват” любовта, че ние имаме нужда от много по-голямо...
Здраве    Красота    Мода    Моят дом    Двама+    Кулинария    Време за мен    RSS     Реклама     Контакти
Hera.bg. Използването на материали разрешено само с писмено съгласие на Hera.bg
Hera.bg в Facebook