Начало
Здраве и Красота
Кариера
Моят дом
Двама+
Кулинария
Време за мен
Регистрация       e-mail:       парола:      

Най-типичните страхове на мъжете и жените - I



        Добави в любими         Коментирай         Отпечатай         Изпрати
При зараждането на една връзка и мъжете, и жените имат куп притеснения. Макар и твърде различни. Привличането към другия човек и едновременно с това наличието на известна боязън са съвсем естествен конгломерат. Допускаш друго човешко същество опасно близо, разголваш душата си, той или тя научава твоите слабости, ставаш уязвим. Как да не се страхуваш? Едновременно с това липсва ти достатъчно познание за другия, нямаш представа как би постъпил при различни ситуации, с две думи – не сте изяли заедно торбата със сол, за да знаеш що за човек е. И още – това е страхът от неуспеха, гласът на егото, което се нуждае от признание.
Всяко начало е трудно. Ала още по-трудно е то, когато става въпрос за нещо непредсказумо като човеците и то на най-минираното поле – територията на личните отношения. И все пак, има страхове-класика, от които е трудно да избягаме.


Мъжете

Ще ми откаже
Това е може би първият страх, появявящ се в неговата глава. Не става въпрос само за отказа да пиете кафе при него късно вечер, последвано от „още нещо“, а до всичко. Искам да я поканя на танц, но да не би да ми откаже. Искам да я изпратя, да отидем на ресторант или на разходка. Да, невинни предложения, но по неписаните правила на ритуала, заредени със скрит смисъл. Това е то първият сондаж, проучване на почвата. Всъщност този страх е напълно разбираем – нека да си спомним случай, когато ние сме канили момче или мъж на танц или сме му предлагали да направим нещо заедно, т.е. сме поемали риска на инициативата. Мисълта как ще реагира е притеснителна.

Достатъчно добър ли съм в леглото
Е, това вече е един много мъжки страх. Тук излизат на преден план не само клишета, но митове и легенди за мъжката потентност и прочие умения. А всеизвестно е, че колкото повече иска да се представи добре, толкова по-голяма е вероятността да се случи точно обратното. Дълго подтисканото желание, новостта на ситуацията, страхът “да не се изложи“ не рядко си казват думата. Кой какъв е на територията на най-интимното обикновено става ясно след първия път. Тук спада и опасението как ме намира тя в сравнение с предишните си гаджета.

Иска да ме върже
Това е характерен мъжки страх, който може да бъде анализиран от много гледни точки. Първо какво се разбира под „връзването“. За едни то е дори да сте официални гаджета, за други включва запознаването с приятелите, роднините и не дай си боже – родителите – на това те гледат като на тънки мрежи, които ги оплитат, за трети – това е ужасът от брака. Той може по принцип да не желае емоционално и всякакво обвързване с жена, а е възможно да не иска това да сте точно вие. Обикновено отношенията между двама започват свободно и фриволно, а вътрешната спойка, това да те е грижа за другия, да искаш да си част от живота му е деликатен процес. Той става неусетно, като истинска магия и всяко насилие има пагубни последици. Всъщност страхът „иска да ме върже“ може да бъде най-добре разбран от дамите, ако са попадали в ситуация, когато не са били напълно наясно с чувствата си, а отсрещната страна е напирала към някакво обвързване. Наистина си е страшничко. Затова при любовта е като правенето на хляб – трябва мая, т.е. привличане и общ емоционален заряд, но трябва и време за втасване.
Виж още статии за:   Интимно · Мъжете · Чувствата · Нашите страхове ·
Вашият коментар
* Моля, използвайте КИРИЛИЦА, по лесно е и за писане и за четене. НЕ пишете само с ГЛАВНИ букви.
Име:
e-mail:
 код:
информирай ме, ако някой друг коментира тази тема
· От какво се страхуват мъжките уши?
· Страхът от старостта
· Фобиите – тези страшни думички
· От къде идва чувството на несигурност?
· Защо потискането на емоции е лошо за нас?
· Депресията - спиралата на безнадежността
· Тревожно проучване: Мъжете остават без сперматозоиди
· Влияе ли тестостерона при мъжете на успехите им?
· Австралийските пожарникари се съблякоха отново с благотворителна цел (видео)
· Фантазиите на жените и мъжете в секса -I
· Фантазиите на жените и мъжете в секса -II
· Идеологията, основана на пола (II част)
Виж още статии за:   Интимно · Мъжете · Чувствата · Нашите страхове ·
Събота
1
Април 2023
П
В
С
Ч
П
С
Н
1
2

3
4
5
6
7
8
9

10
11
12
13
14
15
16

17
18
19
20
21
22
23

24
25
26
27
28
29
30
Абонирай се за новости
Така няма да пропускаш новите и интересни неща
За и против детската градина - I
Всяка майка се изправя пред този избор. Някои от нас - поради необходимост. Други - защото смятат, че...
Ставането рано за училище - да създадем режим преди учебната година
Лятната ваканция свърши! Тъжно, но факт. Пред родителите на ученици стоят отново много предизвикателства....
Как вкопчването пречи на любовта
Раздялата с любимите хора е мъчно, болезнено преживяване. Стари приятели, любовници, съпрузи, дори малките...
Има ли разликата между свободата и слободията във възпитанието?
Влизаме в магазина. Уговорили сме се предварително с малчугана, че ще напазаруваме само най- необходимото...
Как да не се превърнете в жертва на маниак
Пролет – време, когато копнеем за нежност, любов и страст. Но, ако вярваме на статистиката, именно в...
Защо повече трябва да ценим емоционалните мъже?
Замислих се над това, че на мен никога не ми се е случвало мъж да плаче пред мен. Никога до преди няколко...
Вярват ли децата в Дядо Коледа?
Попаднах на спор между две деца по повод Дядо Коледа. Едното твърдеше, че той съществува, тъй като го...
Емоционална интелигентност
Когато говорим за интелигентност сякаш отдаваме по-голямо значение на рационалната, познавателна интелигентност....
Еуфорията на влюбването
Влюбването е почти мистично изживяване. То ни покорява изведнъж, възражда сетива ни и преобръща целия...
Алея на славата... в коридора
Всеки има нужда от признание, похвала и стимул, но най-вече децата. Сигурно сте виждали как очите им...
Естествено раждане или секцио
Да започнем с нещата, такива каквито трябва да бъдат, а не такива, каквито са – решението дали да родим...
Кое издава, че имате ниско самочувствие?
Как сте със самочувствието - ниско или високо На какво основание е то? Получавате ли потвърждение за...
Когато любовта се превърне в обсебване
Аз съм ти, ти – аз и нищо повече от това не ни е необходимо. Много двойки приемат тези сантиментални...
Отношенията ни след появата на детето
Тя: „От както се роди детето, той се промени много. Мисля, че вече не ме обича така, както преди” Той:...
Имате ли време за децата си?
Всеки ден бързаме ли, бързаме – сутрин за работа, на обяд да се нахраним, вечер да приберем детето от...
Суингът – успешна рокада или шах с пешката?
Суингът е форма на развлекателна сексуална активност, при която партньорите от една двойка по собствено...
Здраве    Красота    Мода    Моят дом    Двама+    Кулинария    Време за мен    RSS     Реклама     Контакти
Hera.bg. Използването на материали разрешено само с писмено съгласие на Hera.bg
Hera.bg в Facebook