Начало
Здраве и Красота
Кариера
Моят дом
Двама+
Кулинария
Време за мен
Регистрация       e-mail:       парола:      

Честит 8-ми март, момичета!


Тя е муза, момиче, колежка, домакиня, фея, дяволица, мама, съпруга, приятелка. Тя е по-хубавата половина от човечеството, тя (аз,ти) има право на целогодишно внимание и ухажване! На нея са посветени стихове и романи, картини и скулптурни шедьоври. За нея са се водили битки. И тя е водила такива. И води – за децата си, за правото на глътка въздух.

Самият празник води началото си от 1857 година. Тогава за първи път нюйоркските шивачки и текстилни работнички се опълчват срещу лошите условия на труд и ниските заплати. В онези времена това било почти недопустимо и полицията набързо ги разпръснала. Две години по-късно на същата дата те създават първия женски синдикат. Макар, честването на деня на жената през годините да замира, след 1960 година със зараждащия се феминизъм 8ми март се превръща в истиснки празник на жената.

Днес сме пред прага на един нов - 8 ми март. Същият от преди 153 години на американските шивачки. Искаме да крещим, че се нуждаем от гаранция за работата си, че не искаме да работим извънредно, че се страхуваме за здравето на децата си и спокойствието на родителите си. Че здравеопазването ни не включва качествено проследяване на бременност без доплащане, че на работа ни искат да сме до 25 годишни, с 3 висши образования и 50 годишен стаж, 5 езика. И имаме право! Но в делничния порой от ангажименти и еманципация, нямаме ли право поне в този ден да се отдадем единствено и само на усещането да бъдем Жена!?

Да празнуваме ли 8-ми март ? Момичета, това е въпрос на личен избор и верую. Дали с усмивка ще отвърнете на поздрава „Честит празник” или с досада ще процедите през зъби „Мм, подобно” – пак имате право. Нали и първоизточника е именно правото на жената!

Един политик се изказа в ефир че „жените, понесли на крехките си плещи битието на съвременното общество са създадени, за да красят живота ни”. (Или там нещо от този род). Света Дево! Ама аз това ли правя? Родена съм за да крася нечий живот? Мисля, че всеки човек, роден от майчица има своята способност да краси деня си – с усмивка, с настроение, с добрина и състрадателност и знам ли още с какво – сам да се досети и да започне да си краси обкръжението. Много ще се зарадвам ако ми подарят цвете. Честно! Но не държа да е на 8 март. Нека да е, да речем на 9-ти. Или след месец – в ден хикс – ей така – спонтанно, за добро утро, за усмихнат ден. Нека е усмихнат празника ви, момичета! Заслужавате да сте специални.

Честит празник!
Виж още статии за:   Жените днес · История ·
Коментари
2010-03-09 #34
Инна Георгиева
Принцесата, губя се за хубаво! За първи път в живота си карам ски Скоро съм на линия 24/7 Поздрави
2010-03-09 #33
Приятел
Поздравления за новото попълнение в екипа! Очевидно е, че хората имат нужда не само от събрана накуп информация в логоческа последователност, а в много по-голяма степен от искрена съпричастност, от усещането, че зад думите стои реален човек с открито сърце. Според мен това е ключа към успеха на медия като тази. Да се "отвори" с истинските лица на хората си към читателите. Не забравяйте, че формата е важна дотолкова, доколкото не скрива истинското съдъжание.Успех!
2010-03-08 #32
wildprincess
Инна ,на мен много ми липсваше днес!Честит празника ,с пожелание за любов и красота в живота ти!!!
Вашият коментар
* Моля, използвайте КИРИЛИЦА, по лесно е и за писане и за четене. НЕ пишете само с ГЛАВНИ букви.
Име:
e-mail:
 код:
информирай ме, ако някой друг коментира тази тема
· Истинската и огледалната Алиса
· Мрачната история на вилицата
· Историята на легендарния „Шанел” № 5
· „Вечните хитове на България“, които жените слушат до болка, кръв и посиняване
· Циганското лято на живота ни
· Самодостатъчните жени
Виж още статии за:   Жените днес · История ·
Събота
10
Юни 2023
П
В
С
Ч
П
С
Н
1
2
3
4

5
6
7
8
9
10
11

12
13
14
15
16
17
18

19
20
21
22
23
24
25

26
27
28
29
30
Абонирай се за новости
Така няма да пропускаш новите и интересни неща
Да се обичаме без думи
Признанията в любовта рядко вършат работа. Дори да признаем на някого, че го обичаме, много по-важно...
Какво научаваме през зрелостта за секса?
Както с всичко, така и със секса, с времето отношението ни се променя. И вече знаем някои неща - като...
Мъжът МИ/жена МИ
Чувството за собственост по отношение на партньора или приемането му за даденост подлагат на изпитание...
Посвещение
Мое малко и светло момиче, моя тъмна и нежна печал… Аз не зная дали те обичам. Зная само, че ми е...
По пътя към целта - без извинения
Преследвате ли целите си или обичате да отлагате за времето, в което ще...имате повече време или пари,...
Какви грешки допускаме, когато постоянно угаждаме на децата си?
Едва ли има родител, който не иска детето му да е щастливо, да се развива добре и да има добро бъдеще....
Помощ, изневеряват ми!
Ако току-що сте разбрали, че любимият ви изневерява вероятно ушите ви бучат и не сте в състояние да мислите....
Ритуалите на връзката
Любовта и свещенодействието, оказва се, имат много общо – и двете се нуждаят от установяването на ритуали,...
За да срещнем истинската любов, първо трябва да срещнем себе си
Задавали ли сте си въпроса коя е вашата движеща сила в този живот? Дали пък всички ние нямаме една основна?...
Не ме запознава с приятелите си
Имате любим и всичко помежду ви е прекрасно. Минават обаче месеци, откакто сте заедно, но той така и...
Светлина за очичките на Ани - I
Вижте тези красиви детски очи. Те са на Ани от Бургас. Желана, очаквана, като всяко дете, рожба на любов,...
Американската педиатрична асоциация не препоръчва плодови сокове за деца под 1 г.
До това заключение са стигнали водещите педиатри в САЩ и са готови с окончателна и официална препоръка...
Здраве    Красота    Мода    Моят дом    Двама+    Кулинария    Време за мен    RSS     Реклама     Контакти
Hera.bg. Използването на материали разрешено само с писмено съгласие на Hera.bg
Hera.bg в Facebook