Вместо трупане на негативизъм в една връзка - нека разговаряме
 Във всяка връзка има проблеми, неизбежно е. Много от нас се измъкват от отговорност, казвайки „просто несъвместимост на характерите“. Други загърбват всичко, без дори да си дадат реална сметка къде е истинският проблем. Голяма част от връзките се разпадат, защото двойките не говорят достатъчно, не изричат на глас пред партньора си онова, което ги тормози. Замисляли ли сте се колко по-лесно щеше да е всичко, ако общувахме пълноценно и ако не трупахме негативизъм? Нека си поговорим за уменията и неуменията ни, когато трябва да градим, а не да рушим.
Изградени очаквания
Няма защо да се лъжем. Всеки има своите представи за този, с който иска да сподели живота си. Влюбваш се и не след чак толкова време осъзнаваш, че очакванията ти никак не се „сбъдват“. Как да постъпим тогава? Просто ги споделете. Никой не иска да бъде моделиран и променян от другия, но и никой, който обича истински човека до себе си, няма да остави нещата така. Ако говорите с партньора си и обясните кое не ви харесва в поведението му и защо, без да го упреквате (не забравяйте, че всеки е възпитан и живял по различен начин), има твърде голяма вероятност да срещнете разбиране. В никакъв случай не нападайте, обаче. И помнете нещо много важно- ако не изкажете на глас очакванията си, няма как другият да ги знае. Има двойки, които се разпадат именно заради недоизказани мисли и чувства. Наскоро дори един познат ми каза „тя ми сподели за проблема, едва след като се разделихме под предлог, че не сме един за друг. А това беше нещо дребно, което можехме да разрешим.“ Така че, не бързайте да съдите себе си за своите високи очаквания или него за неспособността да ги осъществи. Просто споделете вашата реалност с неговата.
Грешни предположения
Една приятелка ми сподели преди време „той не предложи да дойде с мен да гледаме втората част на любимия ми филм, следователно едва ли му пука за мен и за нашето време заедно“. Оказа се, че просто е подметнала, че иска да гледа конкретния филм, без да предлага каквото и да било, а той е замълчал. Не мислете, че мъжете винаги ни слушат и че винаги могат да се досетят кое е „правилното“ поведение. Бъдете открити и казвайте нещата направо. Заобикалянето и увъртанията не са от полза нито за вас, нито за него. Ние жените сме далеч по-съобразителни и чувствителни. Не малка част от мъжете не притежават тези „умения“. Затова, понякога просто трябва да приемете, че сте от Венера, а той от Марс. И да не търсите липса на интерес, скрито поведение или преструване от негова страна, а да заявите открито вашето мнение или желание. Така най-добре ще разберете и неговите.
Първата крачка е Неговата
Има много „дейни“ мъже и такива, които се оставят да бъдат водени. Дори да харесвате първия тип, а да сте попаднали на втория, не решавайте „проблема“ със заключението „няма да се получи“. Ако видите, че той почти никога не подхваща инициативата и не прави първата крачка първи, не мислете, че това е признак на безразличие или нежелание. Някои мъже просто са такива, но това не означава, че не ви обичат. А и това поведение в даден момент може да ви хареса, ако се окаже, че вашите предложения се приемат с охота. Помня, че преди време се дразнех, че Той никога не предлагаше да се разходим извън града. След като си дадох сметка, че и аз мога да си кажа мнението, установих, че той е съгласен общо-взето да отидем навсякъде, стига аз да съм доволна. Е, да, тук винаги съществува рискът от това да ви омръзне вие да сте инициатора, но и това може спокойно да му споделите и… разрешите.
Решаване на проблеми в чата или по телефона
Една от най-глупавите грешки, които правят двойките. Наясно сте колко криво може да бъдете разбрани в един чат, когато бързате и отговаряте с по половин изречение или когато правите опит за шега, а отсреща си мислят, че едва ли не открито обиждате. Дори да говорите по телефона, ситуацията е почти същата, макар и една идея по-допустима. И все пак- сериозните разговори и решаването на големите проблеми, трябва да се случват само на живо, очи в очи. Не виждате ли изражението и реакциите на човека, не може да кажете, че сте го разбрали на 100%. На мен лично ми се е случвало (поради понякога прекаленото ми чувство за хумор) да срещна тотално неразбиране и дори сърдене, след чат, с който аз съм искала да покажа, че вече не се обиждам и дори се шегувам с възникналия проблем.
Просто говорете- за Всичко
Няма нищо по-хубаво от това партньорът ти да бъде и твой верен приятел. Дори да смятате, че проблемите с новата ви колежка не са нещо, което го вълнува (и до някъде може да сте прави), не пропускайте да споделите за тях. Не си позволявайте да мълчите, видимо да не изглеждате „на кеф“ и да приключвате всичко това с „имам си грижи“. Почти винаги този отговор изглежда ужасно неуважителен. Ако вие имате пълно доверие на човека до себе си и го приемате за най-близкия ви такъв, винаги може да му споделите. Или по-точно- трябва да му споделите, без обаче да изпадате в излишни подробности, освен ако той сам не ви ги е поискал. Защото не рядко на мъжете не им се слуша продължително, особено, когато става дума за наши си женски „глезотии“ и клюки.
Трупането на негативизъм
Всички горе изброени „точки“, можем да си спестим само с последната- разговорите. Няма ли ги тях и не се ли научим да споделяме и обсъждаме всичко, стигаме единствено до трупането на не малки дози негатизивъм, което е една от основните причини да слагаме край на връзките си. Самите ние понякога не осъзнаваме как няколко дребни неразбирателства, които може да са били обиди само в нашите очи, а той отдавна да ги е забравил дори, могат да се загнездят толкова дълбоко в душите ни, че да ни тормозят със седмици и месеци. А през тези седмици и месеци, ще се появят още такива, поради неправилното ни общуване и накрая ще установим, че вместо да се чувстваме сигурни и щастливи, ние сме като „изцедени“ само и благодарение на човека, с когото сме. Имайте предвид, че не винаги е нужно да премисляте и анализирате дадена обида, за да тя се окаже значима. Често, когато обичаме, преглъщаме дори твърде неприятни неща в името на това „заедно“. Винаги идва момент, в който чернилката избива, обаче и тогава…понякога е твърде късно. Спасете се навреме от негативизма! И то само с общуване.
А когато и то не помага, пътят е един. И вие го знаете.
|
|
|
Понеделник 25 Септември 2023 |
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
|
Абонирай се за новости
 Хроничната болка се определя и от емоциите
Ново проучване установява, че емоциите могат да бъдат причината за продължителната хронична болка при...
 Защо скуката е полезна за децата?
Когато са във ваканция или през уикенда, децата често се оплакват, че скучаят. И ние постоянно се стремим...
 През целия месец юни можем да сменим личния си лекар
НЗОК напомня, че целият месец юни е периодът, в който можем да сменим личния си лекар, респективно -...
 Бахар - подправката за здрав стомах и храносмилане
Някои хора, срещали бахара само в мляно състояние, смятат, че той е смес от подправки. Други не се докосват...
 Да преодолеем стреса с творчество
Думичката "стрес" е навсякъде. В наши дни всеки втори обяснява колко е напрегнат и стресиран. Все по-често...
 Лято е, но да не се отпускаме
Към късното лято, малко изморени, малко прегрели, ние тотално се отпускаме. Че режимът е нарушен, така...
 В помощ на родителите: "Ученикът ми не иска да се храни здравословно!"
Децата трябва да се хранят здравословно, спор няма по този въпрос. Изумителното е, че днес знаем повече...
 Как вредим на околната среда, без да подозираме
Нашите битови изобретения са част от човешката ни същност. Човешкият разум е като дете, което измисля...
 Психичното здраве и работното място
Според европейско проучване от 2011 г., 55% от хората с психично здравни проблеми не успяват да се върнат...
 Хънибуш - меденият чай
Той е сред по-малко известните билки, но това не означава, че свойствата му са за пренебрегване. Името...
  Чудесата на парната баня
През последните години акватерапията е изключително популярна. Ако изпишете думата в интернет, ще ви...
  Спрете киселините без лекарства
Не се сещам за по- неприятен начин да си развалиш удоволствието след вкусната вечеря от този да усетиш...
 Месечният цикъл все още е тема табу
Този период от месеца когато жената е в месечния си цикъл е обвит с митериозност и сякаш никой не говори...
 Емоционалната устойчивост прави ли ни безчувствени?
Терминът "емоционалната резилиентност" няма еднословен еквивалентен в българския език. Можем да я преведем...
 Няколко добри навика за 20-годишните
Когато си млад, мислиш, че си безсмъртен. Че светът започва с теб и се върти единствено около твоята...
 Ягодите - защо да ги хапваме
Тя е един наистина уникален плод. Не само, че е много красива, свежа и ароматна, а и е нещо като символ...
  Брашното от рожков - здравословната алтернатива на какаото
Брашното от рожков нашумя последните години най-вече като здравословна алтернатива на какаото. Особено...
 Достъпни алтернативи на някои храни
Идеята да включваме към трапезата си храни от други географски ширини е много добра и е прекрасно, когато...
 Къпините, богати на антиоксиданти, фибри и лутеин - цяло горско съкровище
Къпината е храст, принадлежащ към семейство Розоцветни. Разпространена е в Европа, Северна Америка и...
 Ново изследване установява, че физическото обездвижване става все по-опасно
Ново европейско проучване посочва каква е цената на обездвижването – бомба със закъснител, която убива...
 Менструална чашка - избор, употреба и поддръжка
Подходът към генериране на по-малко отпадъци ни съпътства във всеки акспект от живота. Намаляването на...
 Как да се харесаме на околните - I
Въпреки че не е възможно да се харесаме на всички около нас, почти всички хора имаме стремеж да бъдем...
  Тученицата - кралицата-плевел
Тя расте на всевъзможни места в изобилие и дори някои я смятат за бурен. Нейният декоративен събрат е...
 Изгони "идеалната майка" от живота си и приеми себе си изцяло
Няма начин да бъдеш перфектна майка, но има милион начини да бъдеш просто добра майка. – Джил Чърчил
Когато...
 Какво да похапваме пред телевизора
Най- добре – нищо. Не, сериозно! След вечеря сме достатъчно сити, че да продължаваме да ядем. Освен тежестта...
  Домашно лечение на гъбичките по ноктите
Освен упорито и дискомфортно състояние, гъбичките по ноктите на ръцете и краката са част от онези смущаващи...
 Гуарана топи мазнини, ободрява по-силно и по-трайно от кафето, но и по-здравословно
Интересът към гуараната като стимулант за мозъчната и физическата дейност се увеличава все повече и то...
 Коледните пости на едно момче: Какво да хапнем,ден 22
Ден 22 от Коледните пости. Снощи съвсем набързо приготвих Картофи на фурна с асатефида и допълнително...
 Интерактивен билборд в защита на жертвите от домашно насилие
Какво става, когато технологиите, и то най, най-новите се съюзят с рекламния бизнес, не за поредната...
 Витамините – колко и кога?
Сезони, когато вирусите атакуват най-активно, са преходните - пролетта и есента. Но Този път болестите...
  За ползите от вредните неща
Ин и Ян- във всяко добро има доза зло, във всяко зло можем да намерим добро. Защо да се преструваме,...
 Мъжът със златната ръка
Има един човек на света, който е помогнал на повече хора, отколкото можем да си представим, че е възможно...
 Свободните радикали и как да спрем окислителните процеси в организма
Чували сме много за тях, къде истини, къде митове. Свободните радикали са във всяка реклама на козметичен...
 Защо е важно да се разтягаме преди, по време и след тренировка - продължение
Разтягaнето по време на тренировка е необходимо, макар на пръв поглед то да я прекъсва. Това са малки...
 Как да се харесаме на околните - II
Има ли особености, които различават подхода към мъжете от този към жените в старанието да се харесаме...
|