С деца на море - II
 Изпрати
Децата и времето за плаж
Всички знаем, че от 11 до 15 часа не се препоръчва ходенето на плаж. С деца на море трябва да проявявате двойно повече внимание и съобразителност. Един от лесните и хитри начини за проверка на това дали е време за плаж, или за прибиране, е като гледате сянката на детето. Ако тя е по-дълга от височината му, значи слънцето не е много силно и респективно не е опасно за него.
Децата и забавленията
Ако за вас е релаксиращо просто да се излежавате със затворени очи под слънцето, то за енергичните хлапета това е равносилно на скука. Ако сте на море с друго семейство с деца, общата компания може и да ви някои спокойни моменти. С изключение на тези, когато децата не могат да разделят играчките си или се карат за друга дреболия.
На плажа децата винаги намират свои връстници, с които да играят. Те се сприятеляват бързо и не страдат от излишни скруполи и комплекси. И все пак, ако наоколо няма други деца, с които вашите да споделят игрите, ще трябва да се откажете от идеята за мързелуване и да проявите много изобретателност и търпение. Освен функциите на родител и спасител, вие самите ще трябва да се превърнете в равностоен партньор за игра. Повечето хотели край морето имат екип от аниматори, които се грижат за това туристите да се чувстват добре и да се забавляват. Детските аниматори могат да ви осигурят поне няколко спокойни часа край басейна. Те редовно организират гимнастика за децата, състезателни игри, забавления с топки, обръчи, водни спортове и др.
Освен край басейна обикновено има и вечерни забави. Децата танцуват, пеят или гледат представления заедно с много свои връстници от комплекса. Напоследък в някои места се предлагат и детски градини за туристите. При желание от ваша страна може да оставите детето си в местната детска градина, където учителите ще го забавляват и обучават. И все пак – ходенето с деца на море освен почивка и забавление е и отговорност. Отишли сте на почивка заедно – редно е да бъдете заедно, дори това да не означава безметежно спокойствие за вас.
Децата и дисциплината
Въпреки че лятната почивка е време за спокойствие и релакс, това не означава край с всички правила. За да контролирате нещата има един прост метод – носете часовник. Така винаги заедно може да определяте колко време още детето да остане във водата, да лежи на хавлията, да се катери по надуваемия замък, и др. Споделеното решение и отговорност и тежестта на това, което казват стрелките на часовника, ще ви спестят доста ненужни разправии и безсмислени спорове.
|
Коментари
2013-06-04 #8  Десислава Ив. Симеонова Ние пристигаме на плажа точно когато трябва: към 12.00ч  , с пълни чанти с хапване и шнорхели, плавници, книги, вода.... И стоим там поне докъм 18.30ч - после следва къпане, ама в банята  , и вечеряне. ОБАЧЕ: нашето плажуване не е съпроводено с участия в атракциони и/ли споменатите хранителни изкушения - там където сме, ако не сме самички, има още няколко човека или, хайде, няколко семейства още... Хмм-м, нямаме намерение да променяме начина на почивка и локациите. Разбирането ни за отдих е по-далеч от шумотевица, навалица, цивилизация. И двете ни деца не излизат от водата, както и аз  Направиха ли по годинка и хукнахме по плажовете... Слава богу, не са се разболявали. А и плуват като рибки; е, малката - почти, но не се предава  Дано имаме сгода пак да посрещаме изгрева на плажа - студеничко си е, особено с децата, не е лесно поддържането на част от старите привички....
2010-07-27 #7  Цвети Иначе с големите е по-трудно - адът - това са атракционите и лакомствата по плажа - искам на батут, искам на бънджи, искам царевица, искам сладолед, искам, искам - само това се чува или рев съответно....но всичко си го носим от вкъщи, де - ако е такова в кварталния магазин - такова ще и на плажа 
офф, замириса на море 
2010-07-27 #6  Цвети Ние едно море сме имала с Дара, тя беше на на 2 и половина. И за това, както и за повечето важни неща знам, че успехът се крие в добрата подготовка и информираност. Но и винаги оставям място за имповизации и за онези моменти, когато плановете се пропукват, настава мини криза, но за тези преживявания говорим години наред. Иначе - никакви проблеми! Малката се държа геройски, 4 от 7 дни прекара на басейна на плажа, вместо в морето, чак последния ден влезе с мен без пояс и лодката ( пиратска, мнооо яка )....Не забравяйте аптечката и топли дрехи, ние бяхме натъпкали всички възможни места в колата с торбички за повръщане, мокри и сухи кърпички...
2010-07-27 #5  Iskra Роси, моето морско гражданство е придобито, но откакто съм се пръкнала на този свят не съм пропускала лято без море. Иначе съм горско чедо - съвсем буквално, от нашата къща започваше гората.
2010-07-27 #4  Росица Аааа, за вас - морските чеда, трябва да има отделна категория 
2010-07-26 #3  Iskra Мен ме изкарваха, когато усните ми започнеха да посиняват - това беше индикатора, че съм попрестояла. После пеех "песничката на замръзналите хора"- така наричахме тракането със зъби. Някои майки като прочетат това сигурно ще бъдат ужасени, но не си спомням да съм се разболявала - нито на море, нито изобщо, настинка не ме ловеше. Само помня, че там във водата бях много, много щаслива 
2010-07-26 #2  wildprincess Винаги съм оставяла дъщеря ми да си стои колкото си иска във водата.Когато детето знае,че няма забрана не се създава и проблем. 
2010-07-26 #1  Инна Георгиева Като малка помня, до посиняване стоях във водата - сигурно всички сме били така де  Даже след посиняването пак гледах да се изцапам, че да ида до водата да се "измия"
|
|
Понеделник 27 Март 2023 |
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
|
Абонирай се за новости
  Правила на модерния (и не само) етикет
Мислим си, че живеем във време, в което всеки си прави, каквото си иска, и вече етикет не съществува?...
  Дали и на 60 не ни се танцува
Замисляли ли сте се над това какво всъщност означава да си стар и кога в действителност настъпва старостта?...
  Мисия: заклет ерген - II
Вечният хлапак
Защо е сам? 40 години е все още младежка възраст и му е твърде рано да се обвързва, недай...
 Интровертните родители и предизвикателствата на модерното възпитание
Независимо от характери, възпитателни нагласи и представи за отглеждане, родителите сме изправени пред...
 Дзен, или изкуството да поддържаме интересен разговор
Както е известно, англичаните стопяват неловкото мълчание с разговор за времето. Всъщност темата едва...
 Сватбата на най-добрия ми приятел - II част
Не злоупотребявайте с нейното доверие
Не трябва да има нищо скрито-покрито. Потайните действия пораждат...
 Любов като на война
Виждали ли сте двойки, които никога не са на едно мнение и около тях винаги всичко е огън и жупел? Спорят...
 Майката тигрица
Всичко опира до дозата – тя лекува, тя убива. Така е и с майчината любов и грижовност. Едни, иначе прекрасни...
 Потенето и децата - колко е нормално?
"Нормално ли е детето ми да се поти толкова много?" Този въпрос си задават немалко родители в летния...
  За сродните души
Две думи, които пораждат очакване за романтика, за вечери на свещи за смях и разходки на лунна светлина,...
 Лекарства „на ръба” – антибиотиците
Първият в историята антибиотик е пеницилинът. Той е открит през 1928 г. от английския учен Александър...
  Къде и защо се губи сексуалната тръпка?
Рекламният бизнес, телевизионните и филмовите продукции напоследък представят женското емоционално самоосъзнаване...
 Насоки към хиперактивните деца
Казват, че днешните деца не са като едновремешните деца. И нормално да е така, предвид времето, в което...
|