Начало
Здраве и Красота
Кариера
Моят дом
Двама+
Кулинария
Време за мен
Регистрация       e-mail:       парола:      

Смелостта да кажеш пръв: "Обичам те!"



        Добави в любими         Коментирай         Отпечатай         Изпрати
Нова връзка... Многоточието е за сладостна въздишка... Със сигурност това е едно от най- вълнуващите преживявания в живота ни. Но колкото сме щастливи и опиянени, толкова сме и притеснени как изглеждаме в очите на любимия. Усилията, които полагаме да се представим в най- добрата си светлина, учудват дори самите нас.

Правим всичко възможно да задържим това прекрасно същество, което осмисля дните ни. Всеки от нас крие истинското си лице и набелязаните „слабости“ по свой собствен уникален начин. Обладани от страх, че няма да ни обичат такива, каквито сме, често прибягваме до стратегии и любовни тактики – не вдигаме телефона, отказваме срещи, закъсняваме, крием истинските си чувства и намерения и какво ли още не, за да не ни помислят за прекалено желаещи или отчаяно влюбени и да ни изоставят. На пръв поглед изглежда, че тези стратегии ни правят по- уверени и неутрализират страховете ни. Така ли е наистина?

Всъщност, колкото по- неуверен в себе си е човек, толкова по- склонен е да разчита на любовни тактики. Ниската ни самооценка и липсата на самочувствие са основните виновници да изпитваме тази неувереност. Това е и причината, любовните стратегии да имат само краткосрочен успех, ако не са подплатени с истинско самоуважение. За известно време заблуждаваме партньора, провокираме го силно и имаме интереса му, но уви не можем да го задържим. Причината е, че не е възможно вечно да се преструваме. Рано или късно партньорът ще надникне зад маската ни и ще бъде много разочарован, но не толкова от лицето, което вижда, а от това че е бил обект на манипулация.

Истинската любов е много далече от стратегиите и много близо до уязвимостта. Точно уязвимостта или по- конкретно, страхът ни от нея е този, който ни шепне да чакаме другият първи да каже: „Обичам те!“. Донякъде от гордост, донякъде от страх да не ни наранят, искаме да чуем вълшебните думи преди сами да ги кажем. Някъде четох, че няма по- голяма смелост от тази да целунеш първи, но това важи с пълна сила и за признанието в любов.

Можем ли наистина да спечелим, ако кажем първи: „Обичам те!“? Категорично, да!


Нашето признание красноречиво показва на любимия, че е срещнал искрена и истинска жена, която е достатъчно смела да заяви чувствата си. Заедно с чувствата си, заявяваме и действителните си намерения за взаимоотношенията ни. Признанието означава, че партньорът ни е очаровал, че му се възхищаваме, че го приемаме. Няма нищо по- пленително за един мъж от това жената да го кара да се чувства толкова специален. Споделяйки чувствата си индиректно, споделяме нашето желание за откритост във връзката. Независимо от недостатъците и различията на двамата партньори, прозрачността в общуването винаги засилва любовта и облекчава отношенията. Дори да не съзнава, че търси искреност във връзката, любимият подсъзнателно ще бъде привлечен. Единственото, за което трябва да сме нащрек, е да не избързаме много със съкровените думи.

Мъжете осъзнават по- бавно чувствата си, а също им е нужно повече време за да се привържат емоционално. Жената преминава от етап първоначален интерес към влюбване много по- бързо. Като дадете нужното време на любимия мъж, ще може спокойно и да си дадете сметка за собствените си чувства – това ли е любовта или просто този човек идеално запълва емоционалните ви липси?

Признанието в любов ни прави уязвими и раними. Партньорът идеално съзнава рисковете, които поемаме. Той може да не отвърне на чувствата ни, може да не отговори според очакванията ни, с две думи – може да ни нарани. Мъжете харесват женската уязвимост, харесват жени, които не се срамуват и страхуват от нея. Тя е белег за женственост в мъжките очи. И тук е възможно той да не осъзнава какво точно го притегля към вас, той просто се подчинява на вселенските закони и древната си нужда да закриля жената.

Думите: „Обичам те!“, изречени без гаранция за отговора, ни превръщат в смела жена без очаквания. Това зависи изцяло от нас. Единственият начин да сбъркаме с любовното признание, е да имаме очаквания как и кога да ни отговорят и да демонстрираме това пред партньора. Ако казваме тези думи с подтекста – "Казвам ти го, за да го чуя и от теб", ще развалим мигновено цялата магия. Жените често се опасяваме, че ще прогоним мъжа като разкрием чувствата си. Това, което може да го прогони е именно изискващият тон и нацупената физиономия, да не говорим за: „Ти не ме ли обичаш?“. Ако нямате очаквания за отговор на тези думи, това подсказва на любимия, че сте широкоскроена личност, способна да прояви гъвкавост и да приеме изненадите на живота. Какво по- привлекателно от това?

Възможно е и да не получите отговора, който желаете. Не се отчайвайте! Може да има и други причини, различни от липса на чувства. Възможно е да сте изненадали партньора с тези думи, възможно е самият той да изразява трудно чувствата си. А е възможно и да не е осъзнал своите чувства към вас. Точно затова, реакцията ви е изключително важна. Ако запазите самообладание и покажете, че спокойно приемате липсата на отговор и най- вече, че любовта ви няма условности – "Ще те обичам само ако и ти ме обичаш", със сигурност ще спечелите. С тази реакция може да подтикнете любимия да осъзнае какво чувства към вас или да го впечатлите толкова, че да „преосмисли“ в положителна посока отношението си към вас, буквално да ви преоткрие. Дори и да се разделите, не се упреквайте, а се радвайте на генералната репетиция преди да се появи голямата любов.

Докато търсите подходящия момент да кажете: „Обичам те!“ или докато търсите подходящия човек, на когото да признаете любовта си, има едно много ценно нещо, което може да направите – работете върху себе си, за да станете подходящият човек, на когото да отвърнат с: „Обичам те!“. А кой знае, може да ви изпреварят с признание...
Вашият коментар
* Моля, използвайте КИРИЛИЦА, по лесно е и за писане и за четене. НЕ пишете само с ГЛАВНИ букви.
Име:
e-mail:
 код:
информирай ме, ако някой друг коментира тази тема
· Помислете отново дали е готов ли той за сериозна връзка
· 4 неочаквани места за първа среща
· 8 старомодни навика от романтичните срещи, които трябва да върнем днес
· Ботокс - ето кои са най-често задаваните въпроси за процедурите
· Откровено за майчинството между митовете и истините, които никой не признава
· Защо майките трябва да слушат единствено бебето и инстинкта си?
· Тревожно проучване: Мъжете остават без сперматозоиди
· Влияе ли тестостерона при мъжете на успехите им?
· Австралийските пожарникари се съблякоха отново с благотворителна цел (видео)
· Скуката не е толкова страшна, колкото изглежда
· Червената рокля - милиони шевове, които разбиха културните бариери
· Бъди!
· Когато изразяваме мнение - осъждаме или обсъждаме?
· Тъгата ни превръща отново в деца...
· Къде се крие истинският смисъл на любовта?
· „Вечните хитове на България“, които жените слушат до болка, кръв и посиняване
· Циганското лято на живота ни
· Самодостатъчните жени
· Идеологията, основана на пола (II част)
· Идеологията, основана на пола (I част)
· Уморена ли е душата ви?
· Да повикаш ВОЛЯТА на помощ
· Какво означава да бъдем успешни?
· Безпричинната доброта
Вторник
28
Ноември 2023
П
В
С
Ч
П
С
Н
1
2
3
4
5

6
7
8
9
10
11
12

13
14
15
16
17
18
19

20
21
22
23
24
25
26

27
28
29
30
Абонирай се за новости
Така няма да пропускаш новите и интересни неща
За мъжете с любов
Не, това не е статия за мъжете. Тъкмо обратното. Може би има какво още да научим ние нежния пол. Ще се...
Самонараняването при децата и тинейджърите
Забелязали сте, че в последно време детето се удря само с юмручета, блъска си главата в стената, драска...
От родителите зависи децата да растат близки
Независимо от възрастовата разлика, намесата на родителите е тази, която прави братята и сестрите близки...
Когато сексът е източник на тревога
Когато става дума за секс, ние жените винаги сме много по-емоционални. За нас сексът е изява на чувства,...
Кое издава, че имате ниско самочувствие?
Как сте със самочувствието - ниско или високо На какво основание е то? Получавате ли потвърждение за...
Отново на училище: как изграждането на успешна рутина помага на децата
За много семейства лятното време означава свобода от рутинни процедури, графици, различни задължения....
Да угодиш на всички – мисията невъзможна
Да угодиш на всички си е наистина невъзможна мисия, но хората, които с все сила се напъват да я осъществят,...
За да срещнем истинската любов, първо трябва да срещнем себе си
Задавали ли сте си въпроса коя е вашата движеща сила в този живот? Дали пък всички ние нямаме една основна?...
Просто секс
При нас хората съвкуплението не е с една-единствена цел – продължението на рода. То е свързано с емоции...
Да посрещнем студената есен с топлина в душата
Безспорно в живота на всеки от нас има наистина ужасяващи моменти. Няма как да избегнем трудностите и...
Моята първа Коледа
„Нещо странно се случва през последните дни. Мама и татко прекарват с мен целия си ден, гушкат ме и ми...
От комплексите към освободеността - открийте сексуалността си
Имате ли задръжки в секса? "Та кой няма?!, ще кажете. Нормално е да е така, табутата вървят със сексуалното...
Кошмарният образ на победителя
Класическият образ на победителя е едно много отракано момче или момиче, изпълнено със страшен хъс. То...
Деструктивното чувство за вина
Угризенията на съвестта човъркат като малко червейче съзнанието ни. Независимо колко сме големи тези...
О като оптимист
Oсвен оргазмa голямото О отбелязва и оптимизма. Той е един от ключовите елементи за щастието в една двойка....
Ако искате щастливи старини, инвестирайте в приятелствата си, сочи проучване
Общоприето е схващането, че човек остарява щастливо, ако има щастливо семеен живот. Но две скорошни изследвания...
Житейски уроци от нашите деца
Да бъдеш родител – това не означава само да изпиташ най-голямото щастие. Децата пробуждат в нас стремежът...
Сексът за сдобряване - опасното примирие
„Разгорещена съм от гняв, а не от страст” – успявате да изкрещите, докато любимият ви влачи към постелята...
Злоядото дете - II част
Е, какво да направим, за да яде нашето дете? Гладът и нашето постояннство са единствените препоръчителни...
Не изисквайте от учениците да знаят, а да могат, да бъдат
Като родител на петокласничка усещам все по-силно една раздвоеност у себе си и у по-будните родители...
Самодостатъчните жени
Сигурно всяка една от нас поне веднъж в живота си е срещала или се чувства като онзи тип жена, която...
Food revolution day в България - мирна революция в името на детското здраве
Стане ли дума за здравословно хранене на децата, всеки родител действа според разбиранията си. Когато...
По пътя към целта - без извинения
Преследвате ли целите си или обичате да отлагате за времето, в което ще...имате повече време или пари,...
Здраве    Красота    Мода    Моят дом    Двама+    Кулинария    Време за мен    RSS     Реклама     Контакти
Hera.bg. Използването на материали разрешено само с писмено съгласие на Hera.bg
Hera.bg в Facebook