Начало
Здраве и Красота
Кариера
Моят дом
Двама+
Кулинария
Време за мен
Регистрация       e-mail:       парола:      

Надупени картофки с кашкавал


Искрено се надявам за тази рецепта да сте успели да си купите вкусни картофи. В последно време срещам само сортове, уви подходящи само за хранене на прасета.
Приготвените по този начин картофи стават сравнително бързо, нямат нужда от бъркане и въртене около котлона. Подходящи са за гарнитура към някоя пържолка, може да ги сервираме като основно безместно ястие или като топло предястие.

1 кг картофи
50 г масло или 4 с.л мазнина
100 гр кашкавал
млян черен пипер- 1/2 к.л
червен пипер - 1/2 к.л
риган - 1 ч.л
чубрица - 1 ч.л
сол


Картофите измиваме и обелваме. Разрязваме всеки картоф на равни половинки и в купа ги объркваме добре с подправките и солта.
Нареждаме ги с плоската част към тавата, т.е с дупето нагоре. Слагаме по парченце масло върху всяка половинка картоф. Добавяме съвсем малко водичка - 2-3 с.л и печем във фурната до зачервяване (приблизително 40-45 минути в предварително загрята фурна на 200 градуса).
Когато са готови - настъргваме на едро ренде кашкавал върху тях и запичаме докато се разтопи.
Коментари
2016-01-17 #7
******
Изглеждат много вкусни, освен това са лесни за приготвяне.
2012-02-26 #6
zornica
апетитно изглеждат тези \\\"надупени картофки\\\" ще ги направя скоро време.
2009-11-21 #5
Инна Георгиева
Предполагам Таня имаш предвид за родопското село Ягодина?
Специално в Родопите, аз лично за Надупени картофи съм чувала да казват на картофи печени на сол
2009-11-21 #4
Таня
.Мисля че това ястие е от с.Ягодина,ако не се лъжа.Гледах едно предаване и там я казаха тази рецепта.Изглежда ми доста вкусно.Днес ще направя такива картофи.
2009-11-01 #3
Дими
Изглежда вкусно! Картофите са любимата ми храна - обичам ги приготвени по всякакъв начин!
2009-10-16 #2
Гени Попова
Мерси Cuse, надявам се да ви харесат! Сложи повече кашкавал! Стават по-вкусни!
2009-10-16 #1
Красимир Стефанов
Приготвянето изглежда лесно, дори и за хора без опит в готвенето като мен.
Като добавим и вкусно-изглеждащата снимка, не ми остава нищо друго освен да опитам да приготвя вечерята и да изненадам половинката си. Стискайте палци
Вашият коментар
* Моля, използвайте КИРИЛИЦА, по лесно е и за писане и за четене. НЕ пишете само с ГЛАВНИ букви.
Име:
e-mail:
 код:
информирай ме, ако някой друг коментира тази тема
· Учени установиха произхода на любовта на човечеството към въглехидратите
· Най-скъпите пържени картофи в света вече са вписан в Гинес
· Сладък картоф (батат) за стабилизиране на кръвната захар и засилване на имунитета
· Сирни Заговезни
· Аранчини - италиански оризови топки
· Заговезни
· Перфектна закуска: Печен сандвич с тиквички, сирене и сминдух
· Традиционното кипърско сирене халуми получи защитено наименование за произход
· Как да направим плато сирена? (видео)
· Салата от пшеница, гулия и сушени череши
· Салата с леща белуга и семена от нар
· Изкуството на късната лятна вечеря
· Пъстърва с пържена салвия и хрупкава чеснова поръска с орехи
· Телешки стек, маринован в бърбън Jim Beam
· Tелешки кюфтенца с тиквички и магданоз в доматен сос
· Пълнено пиле с кестени
· Патладжан ветрило на фурна - да си оближеш пръстите!
· Долма по иракска рецепта
Вторник
28
Април 2026
П
В
С
Ч
П
С
Н
1
2
3
4
5

6
7
8
9
10
11
12

13
14
15
16
17
18
19

20
21
22
23
24
25
26

27
28
29
30
Абонирай се за новости
Така няма да пропускаш новите и интересни неща
Моят ватикански хляб
Когато разбрах за този „ритуал” не бях особено екзалтирана, дори си помислих, че това е поредното суеверие,...
Палачинки с праскови и канела
Бързам да направя допълнението, че това не са палачинките, които най-често хапваме в европейската кухня,...
Как се готви: Бавно готвено говеждо – крехко, сочно и ароматно
Бавното готвене на говеждо месо е един от най-добрите начини да развиете интензивен вкус, като същевременно...
Гьобечки
Отраснала съм в Родопите. Коренът ни е от Добруджа и Русе. Историята е малко сложна, леко военна и ненужно...
Рибни торбички с праз
На пръв поглед изглежда трудно, но истината е, че това е лесна и ефектна вечеря. Сервирайте със зелена...
1
Зелеви сарми с праз и гъби
Петковден е един от семейните ни празници - мъжът ми има имен ден. Традицията повелява на този ден да...
Най-полезният сладолед
В жарките горещи дни сладоледът ни дава свежест и наслада. Но всяка жена, поне малко загрижена за линията...
Шоколадови бонбони "Не/Съвършена любов"
Ако максимата "Любовта минава през стомаха" е вярна, то с тези ръчно изработени бонбони влюбването е...
Кекс с тиква
Случвало ли ви се е къщата да е притихнала, половинката и децата спят, свършили сте всички досадни домакински...
4 идеи какво да направим с червено цвекло
Цвеклото е невероятно полезен зеленчук. В това едва ли някой се съмнява. Но съм забелязала, че когато...
1
Никулденски шаран със сини сливи
Едно предложение за празника на Свети Николай, когато на масата задължително присъства шаранът. шаран...
Бърза авокадо паста
Обожавам паста - всякакви видове и всякакви сосове. Понякога времето не стига за разточително готвене....
Здраве    Красота    Мода    Моят дом    Двама+    Кулинария    Време за мен    RSS     Реклама     Контакти
Hera.bg. Използването на материали разрешено само с писмено съгласие на Hera.bg
Hera.bg в Facebook